SON DAKİKA
Tarih : 2023.12.18 12:21:14

Hitit’in Yeni Partneri Holiday Air Oldu

Altı kıtaya havacılık ve seyahat teknolojileri ihraç eden Hitit, Amerika kıtasında hızla büyümesini sürdürüyor. 70’e yakın havayolu şirketinin yazılım çözüm ortağı olan Hitit’in yeni partneri Holiday Air oldu. Miami Havacılık teknolojilerinde dünyanın en büyük üçüncü firması olan Hitit, yeni partneri Holiday Air ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Yolcu Hizmet Sistemleri (PSS) alanındaki çözümlerinin başarısı ve her türlü iş modeli ve sektörel gereksinimlere adapte olan yapısı ile hızlı büyüme grafiğini devam ettiren Hitit, Holiday Air’e yolcu hizmetleri alanında geniş bir yazılım çözüm paketiyle hizmet verecek. 2024’ün ilk çeyreğinde charter uçuşlarını başlatması planlanan Holiday Air, Hitit’in çevik ve yüksek teknolojili rezervasyon sistemleri ve çok kanallı satış altyapısı ile yolcu taşımacılığı alanındaki iddiasını yükseltmeyi hedefliyor.

ABD, Kosta Rika Cumhuriyeti, Venezuela, Porto Riko'da kayıtlı ve Kuzey Amerika, Güney Amerika, Karayipler ve Afrika'yı kapsayan geniş bir operasyon ağına sahip olan Holiday Air; ACMI veya her şey dahil uçuşlar olarak yolcu, kargo ve posta alanında uçak kiralama hizmeti sunuyor. Havayolu şirketi şu anda Arjantin, ABD ve Karayipler arasındaki yeni yolcu charter uçuşlarını desteklemek için Hitit’in Crane markalı yazılım çözümlerini kullanacak. Holiday Air, en üst düzeyde yolcu hizmetleri deneyimi sunmak için Hitit’in rezervasyon, biletleme, acente portalı, internet rezervasyon motoru, mobil uygulama, kalkış kontrol sistemi, ağırlık ve denge modülü ve sadakat programı dahil olmak üzere geniş bir kapsamda yolcu hizmet sistemleri çözümlerini kendi sistemlerine entegre edecek.

Partnerleri ile birlikte büyüdüklerini her fırsatta dile getiren ve bu sayede kendi sektöründe dünyanın en hızlı büyüyen havacılık yazılım şirketi ünvanını elinde bulundurduklarını belirten Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, Holiday Air’in kendilerini tercih etmesinden duydukları büyük memnuniyeti dile getirirken, sözlerine şöyle devam etti: “Teknoloji kapasitemizin gücüne paralel olarak, güçlü satış organizasyonumuz sayesinde, uzun zamandır aktif faaliyetlerde bulunduğumuz Amerika kıtasındaki çalışmalarımızı, iş birliklerine dönüştürmekten dolayı çok mutluyuz. Holiday Air da bu gayretlerimizin en somut örneklerinden biri olarak bize Amerika kıtasında yeni bir kapı açtı. Holiday Air’e tüm Hitit ekibi adına içten bir hoşgeldin diyorum. Birlikte çok güzel başarılara imza atacağımıza eminim.”

Holiday Air’in CEO’su Hector Valentin de Hitit ile iş birlikleri hakkında şöyle konuştu: “Holiday Air olarak, charter uçuşları ve ACMI sözleşmelerine odaklanarak havayolu endüstrisinde çeşitli hizmetler sunma konusunda uzmanız. 2024 yılında charter hizmetimizi başlatmak için çalışmalara başladık. Bu süreçte kendimize, yılların deneyimine ve halkın güvenine sahip diğer havayolu operatörlerinden nasıl farklılaşabileceğimiz sorusunu sorduk. Ele alınması gereken en önemli ihtiyacın, sektörümüzdeki çeşitli alanları kapsayan geniş bir terim olan yolcu hizmetlerinde mükemmellik olduğunu belirledik. Gelecekteki yolcularımızla olağanüstü etkileşim sağlamak için doğru yazılımları bulmak kolay olmadı. Aylar süren kapsamlı analiz ve sektördeki farklı seçeneklerin değerlendirilmesinden sonra, Hitit ile görüşmelere başladık.

Görüşmelerimiz partnerlik anlaşması imzalamamız ile sonuçlandı. Hitit ile ortaklık kurarak en doğru kararı verdiğimize inanıyoruz. Anlaşmamıza entegre ettiğimiz modüllerdeki gelişmişlik seviyesi, hizmette mükemmellik standartlarımızı tam olarak karşılıyor. Yolcular web sitemizi ziyaret ettikleri andan itibaren, heyecan verici yeni bir uçuş öncesi deneyimi yaşayacaklar. Partnerimiz Hitit’in çok çeşitli opsiyonlarla zenginleştirdiği en son teknoloji çözümlerinin yolcularımızın beklentilerini karşılayacağına yürekten inanıyorum. Aşılmaz engellerle karşılaşmadan ihtiyaçlarımızı dile getirebildiğimiz, sektörün en büyük şirketlerinden biriyle ortak olduğumuzu bilmek bizi memnun ediyor. Hitit’e şirketimizin bu yeni büyüme evresinde partnerimiz olduğu için çok teşekkür ediyoruz. 2024’ün büyük başarılar ve zorluklarla dolu bir dönem olacağından eminiz, buna rağmen yolcularımıza Hitit ile birlikte hayatlarının en iyi seyahat deneyimini sunmaya kararlıyız.”

Yazarlar