SON DAKİKA
Tarih : 2018.11.14 14:35:59

Hizmet İhracatçıları Birliğinin Ankara Ziyaretleri

Yazılım, turizm, yurt dışı müteahhitlik, yük ve yolcu taşımacılığı, dizi-film, sağlık, danışmanlık gibi hizmet alanlarında ihracat yapan firmaları bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan ve Başkanlığı Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı tarafından yürütülen ‘Hizmet İhracatçıları Birliği’, Ankara’da kapsamlı bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İlker Aycı Başkanlığındaki birlik üyeleri Ahmet Akbalık, Mehmet Erdoğan, Mehmet Fatih Aksoy, Mustafa Aydın, Salih Zeki Çakır, Fatih Volkan Kazova, Kamil Orman, Emre Eldener ve Ömer Gülen tarafından gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında ilgili heyet, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından makamlarında kabul edildi.

Görüşmelerle ilgili görüş beyan eden Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı İlker Aycı; “Bugün bizim için çok kıymetli olan bir dizi görüşmeyi gerçekleştirmek üzere, Sayın Bakanlarımızca kabul edilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her bir görüşme, kendi içerisinde çok önemli ve faydalı fikir alış verişleri içeren toplantılardı. Ülkemizin bir süredir maruz kaldığı olumsuz seyirden oluşan etkinin azaltılmasında aktif görev alan birliğimizin, makul bir zaman içerisinde normal seyrine dönüştürmeyi planladığımız bundan sonraki süreçte neler yapabileceğini, kıymetli Bakanlarımızın değerlendirmelerine sunduk.

Hizmet İhracatçıları Birliği olarak on farklı sektörümüzün temsilcisiyle birlikte ihracata daha büyük bir ivme kazandırabilmek adına ihracat seferberliğini hizmet sektöründe başlattık. Yaklaşık 50 milyar dolarlık ihracatımızı 150 milyar dolara çıkartabilmek için önümüzdeki engelleri kaldırtmak üzere kıymetli bakanlarımızla istişarelerde bulunduk.” dedi.

Yazarlar