SON DAKİKA
Tarih : 2022.01.04 15:10:21

Hollanda Hükümetindeki Türk Bakan Günay Uslu’yu Yazdı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte başkanlığında gerçekleştirilen 4 partili koalisyon hükümetinde Türk kökenli iki kadın bakan görev yapacak. Dilan Yeşilgöz Zegerius ve Günay Uslu’nun hayatları merak konusu oldu.

Yukarıdaki gazete kupürünü daha önce de birkaç haberimde görmüşsünüzdür. Bir zamanlar Haarlem kentinde Emirdağlıların Ağası olarak tanınan Ata Uslu, emekliliğini yaşadığı Foça’da, Hollanda’da geride bıraktığı çocuklarının başarıları ile ne kadar övünse azdır. Tabii ki biz de bu övgülere ortak oluyoruz.

Zira, oğlu Atilay Uslu tarafından, çok ilginç ve ansızın kurulan Corendon adlı Tur Operatörlüğü ve Havacılık şirketi nasıl ki efsanevi bir hal aldıysa, Ata Ağa’nın diğer çocukları da efsaneleşenler arasına girmeye başladılar. Ata Ağa’nın efsane olmaya namzet ikinci çocuğu Günay Uslu. Abisinin kurduğu şirketin önemli postlarında yer alan Günay Uslu, aynı şirketin Yardım Vakfı’nın da Başkanlığını yapıyor.

Şimdi diyeceksiniz ki, ‘Eee, ne var bunda, abisinin şirketinde görev almak o kadar önemli mi?’ Tabii ki değil. Günay Uslu, abisinin şirketi dışında o kadar postlara el atmış ki, bunları alta sıraladığım zaman sizde şaşıracaksınız. İşte değerli okurlarım, yukarıda sıraladığım çeşitli ve önemli postları kapmış olan Günay Uslu, siyaset dışı bir kişi olmasına rağmen, D’66 Partisi’nin Başkanı Sigrid Kaag’ın da dikkatini çekmiş veya ona tavsiye edilmiş ki, uzun çalışmalardan sonra nihayet kurulan Hollanda kabinesinde, kendisine Kültür ve Medya’dan sorumlu Devlet Bakanlığı lâyık görülmüştür. gök, açık hava, kişi, poz içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu Emirdağlıların Haarlem’deki ağası Ata Uslu’nun diğer çocukları ve torunları da, üstlenmiş oldukları görevler ile, övünç kaynağımız olmaya namzetler.

Fotoğrafta, Atilay Uslu’nun, Amsterdam Corendon Otel’in Genel Müdürlüğünü yapan oğlu Atacan (solda), Atilay Uslu, eşi Leoni ve şimdi Bakan olan Günay Uslu (solda) görülüyor.

-Amsterdam Üniversitesi’nde Kültür ve Tarih Araştırmacısı olarak görev yapıyor.

-Amsterdam Eye Film Müzesi Konseyi’ne Başkanlık yapıyor.

-Lahey’de Maurits Müzesi’nin Danışma Kurulu Üyesi.

-Rembrand Derneği’nin Danışma Kurulu Üyesi.

-Leiden Üniversitesi’nde Hoşgörü Kürsüsü ve Allard Pierson’da Danışma Kurulu Üyesi.

-NIOD Vakfı’nda da Yönetim Kurulu Üyesi.

Yazarlar