SON DAKİKA
Tarih : 2023.12.19 14:12:32

Hostes Öğrencilere Sandviç İkram Etti, THY’den Teşekkür Geldi

Gazeteci Ömer Ekinci, uçakta yanında oturan üç öğrencinin hostesten fazladan sandviç istediklerini ve hostesin onlara dört sandviç daha getirdiğini anlattı. THY, teşekkür etti. Antalya'dan İstanbul'a giden THY uçağında yaşananlar gündem oldu. Gazeteci Ömer Ekinci, uçakta yanında oturan üç öğrencinin hostesten fazladan sandviç istediklerini ve hostesin onlara dört sandviç daha getirdiğini anlattı.

Gazeteci Ekinci yaşananları şu cümlelerle aktardı: "Dün akşam Türk Hava Yolları'nın Antalya - İstanbul uçağında ikram servisinde yan sıramda oturan üç genç öğrenci (iki kız, bir erkek) hostes hanıma "abla sandviç kalırsa biz birer tane daha alabilir miyiz?" dedi. Hostes servisi tamamlayıp üç sandviçle geldi. Çocuklar sevinçle onları da yedi. 5 dk sonra hostes yine geldi "İçime sinmedi birer tane daha getirdim" dedi. Çocuklar uçacaktı mutluluktan. Havaalanında burgerciye gitmişler, üç menü 1100 TL'ymiş, yiyememişler. Öğrenci dostu bu hostes hanım bulunup takdir edilse, ödüllendirilse ne güzel olur değil mi?"

THY'DEN YANIT GELDİ

Paylaşım sonrası THY'den de Ekinci'ye yanıt geldi. Kabin Hizmetleri Başkanı'nın söz konusu hostesi arayarak teşekkür edildiği öğrenildi. THY'den gelen cevap şöyle: "Ömer Bey merhaba, içimizi ısıtan bu anıyı bizimle paylaştığınız için mutlu olduk. Kabin Hizmetleri Başkanımız ilgili kabin ekibi arkadaşımıza teşekkürlerini Genel Müdürümüzün selamlarıyla birlikte iletti. Vesile olduğunuz için teşekkür ederiz."

TEBRİK DE OLDU TEPKİ DE

Ekinci’nin paylaşımı, sosyal medyada çok sayıda beğeni ve yorum aldı. Ancak herkes hostesin yaptığı jesti olumlu bulmadı. Bazı takipçileri, hostesin kuralları ihlal ettiğini, sandviçleri başka yolculara vermesi gerektiğini veya satması gerektiğini savundu. Bu eleştirilere karşılık Ekinci, hostesin cezalandırılmasını isteyenlerin oranını öğrenmek için bir anket yaptı. Ankete katılanların yüzde 9.3’ü, hostesin cezalandırılması gerektiğini belirtti. Gazeteci Ekinci, hostesin bulunup ödüllendirilmesini istedi.

Yazarlar