SON DAKİKA
Tarih : 2019.08.27 15:24:56

Hüseyin Keskin, Sabiha Gökçen 2. Pistini Denetledi

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılan ikinci pistte incelemelerde bulundu. İnşaat alanını gezen Keskin, iş kapsamında imalatı devam eden üstyapı hizmet binalarının %95’inin, ATC kule inşaatının %50’sinin ve saha düzenleme işlerinin %70’inin tamamlandığını açıkladı.

Konuya ilişkin olarak Hüseyin Keskin tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Savunma Sanayii Başkanlığı ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi arasında imzalanan protokol gereği ihale çalışmaları ve kontrollük hizmetleri kuruluşumuzca yürütülen “Sabiha Gökçen Havalimanı 2’nci Pist ve Mütemmimleri Yapımı” işinin inşaatında incelemelerde bulundum. İki etap halinde yürütülen projenin son durumu hakkında aldığım bilgiye göre; iş kapsamında imalatı devam eden üstyapı hizmet binalarının %95’i, ATC kule inşaatının %50’si, saha düzenleme işlerinin %70’i tamamlanmış durumda.

Mevcut piste paralel inşa edilen 3 bin 520 metre uzunluğundaki 2’nci pist ve tamamlandığında 104 adet C kategori uçağa daha aynı anda hizmet verebilecek 1 milyon m2’den fazla kaplamalı alana sahip 3 adet apron işinin bulunduğu “2’nci Etap İşleri” %70 seviyesine ulaşmış durumda. Türkiye’nin en yüksek tüneli olma özelliğine sahip “Tem Bağlantı Yolu Tüneli”nin de içinde olduğu “1’inci Etap İşleri” ise %98 seviyesine ulaşmış durumda. Bu ve bunun gibi daha nice gurur verici projelerimizin bu seviyeye gelmesinde katkısı bulunan herkese teşekkürler.”

Yazarlar