SON DAKİKA
Tarih : 2024.04.20 21:13:05

İGA, Havacılık Fotoğrafçılarını Spotter Alanı’nda Buluşturuyor

Havacılık fotoğrafçıları İGA İstanbul Havalimanı Spotter Alanı’nda buluşuyor. İGA İstanbul Havalimanı’nın, 2021 yılında havacılık fotoğrafçılığına ilgi duyanlar için faaliyete geçirdiği ve fotoğraf tutkunlarının sezon açılışını beklediği Türkiye’nin ilk resmi Spotter Alanı, 20 Nisan itibarıyla spotter meraklılarını tekrar ağırlamaya hazırlanıyor.

Havacılık fotoğrafçıları, bu tarihten itibaren iki haftada bir cumartesi günleri seyir terasının keyfini çıkarabiliyor. ‘Spotter Alanı’, İGA İstanbul Havalimanı’ndaki pist 1 ve Hava Trafik Kontrol Kulesini gören hâkim bir noktada yer alıyor. Havacılık tutkunlarının doğru kareyi yakalamak için bir araya gelmesine olanak sağlayan seyir terasına başvurular ücretsiz bir şekilde web sitesinden yapılıyor. Sitede yer alan form doldurulduktan sonra başvurular değerlendirilip ilgililere detaylı bilgi veriliyor.

İGA İstanbul Havalimanı’nın bu hizmeti, havacılık tutkunları için heyecan verici bir fırsat sunarken, aynı zamanda Türkiye’nin ilk resmi Spotter Alanı olarak da öne çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Spotter Alanı’nı ziyaret eden toplam kişi sayısının 546 olduğu belirtildi.

Yazarlar