SON DAKİKA
Tarih : 2023.09.27 22:58:26

İGA CEO’su Kadri Samsunlu Görevden Alındı

İstanbul Havalimanı'nın işletmeci şirketi İGA'nın CEO'su Kadri Samsunlu görevden alındı. İGA'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Samsunlu 5 yılı aşkın bir süredir İGA CEO'su olarak görev yapıyordu. 2018 yılında Yusuf Akçayoğlu’nun istifasının ardından İGA’da CEO koltuğuna oturan Kadri Samsunlu’nun neden görevden alındığı bilinmiyor.

İGA İstanbul Havalimanı’nın üst yöneticilik (CEO) görevine, Selahattin Bilgen vekaleten atandı. İGA’nın yüzde 55’lik hissesi Kalyon Holding, yüzde 45’lik hissesi Cengiz Holding bünyesinde bulunuyor.

İGA Havalimanı İşletmesi AŞ’den yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"2017 yılından bu yana İGA İstanbul Havalimanı’na başarıyla liderlik etmiş olan CEO’muz Sayın Kadri Samsunlu ile ortak şekilde yürüttüğümüz bir sürecin sonucunda yollarımızı ayırmaya karar verdiğimizi bildirmek isteriz. Kendisine İGA İstanbul Havalimanı’nın başarısına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederiz. İGA İstanbul Havalimanı CEO’luk görevine, CFO’muz Sayın Selahattin Bilgen vekaleten atanmıştır. İGA İstanbul Havalimanı olarak ‘küresel aktarma merkezi’ konumumuzu her geçen gün güçlendirecek ve Türkiye’nin geleceği için değer üretmeye devam edeceğiz."

Yazarlar