SON DAKİKA
Tarih : 2024.06.23 23:33:41

İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen, BBC World’e Konuk Oldu

İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen, BBC World’de “Talking Business” programında Aaron Heslehurst'ün konuğu oldu. Selahattin Bilgen programda Aaron Heslehurszt’ün sorularını yanıtladı.

İstanbul Havalimanı’nın sürekli artan bir hava trafiğine sahip olduğunu vurgulayan Bilgen, “Hava trafiği açısından Avrupa’nın en yoğun havalimanı olarak dördüncü yılımızı tamamladık. Yolcu sayımızın sürekli artmasıyla sadece Avrupa'nın değil, dünyanın da lider havalimanı olmayı hedefliyoruz” dedi.

İstanbul Havalimanı’nın sürdürülebilirliğe güçlü bir şekilde bağlı olduğunu hatırlatan Bilgen “Havalimanımız, sürdürülebilirliğe olan güçlü bağlılığımızı gösteren en son teknolojilerle tasarlandı ve inşa edildi. Tüm havalimanı ekosistemine, enerjimizi yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı amaçlıyor ve büyük bir güneş enerjisi santraline yatırım yapıyoruz. Ayrıca havalimanımıza ait bir deniz limanına sahibiz. Bu da bize dünya çapında herhangi bir limandan yakıt temin etmemize olanak sağlıyor” diye konuştu.

Yazarlar