SON DAKİKA
Tarih : 2024.04.06 01:50:31

İGA İstanbul Havalimanı Ramazan Bayramı Yoğunluğuna Hazır

Ramazan Bayramı tatili için artan uçuş ve yolcu trafiğine karşı gerekli tüm önlemleri alarak, tatil süresince hızlı ve güvenli seyahat deneyimi sunmaya hazırlanan İGA İstanbul Havalimanı’ndan 5 Nisan Cuma günü 1.404 yolculu uçuşun gerçekleşmesi ve toplam 269 bin 088 yolcunun seyahat etmesi bekleniyor.

Küresel bir aktör olarak dünyanın ve Avrupa’nın en yoğun Havalimanlarından biri, bir ulaşım merkezinin ötesinde kültürlerin buluşma noktası olan İGA İstanbul Havalimanı’nın, millî ve manevî duyguların pekiştiği, ailelerin birbirini ziyaret ettiği Ramazan Bayramı’nda da en çok tercih edilen Havalimanı olması bekleniyor. Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla artan seyahat talebi ile birlikte, İGA İstanbul Havalimanı’ndan; 5 Nisan Cuma günü 1.404 uçuşun gerçekleşmesi beklenirken, 269 bin 088 yolcuya da ev sahipliği yapılması planlanıyor.

Arife Günü olan 9 Nisan Salı günü ise 1.416 uçuş planlanırken, Havalimanı’ndan 278 bin 688 yolcunun seyahat etmesi bekleniyor. İGA İstanbul Havalimanı 11 Haziran 2023’te, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için İstanbul’a gelen futbolseverlerin oluşturduğu yoğunlukla toplam bin 690 uçuşla ‘tüm zamanların hava trafik rekoruna’ imza atmış ve Avrupa havalimanları arasında en yüksek günlük ATM (uçak iniş kalkış sayısına) başarısını göstermişti.

İGA’da Ramazan

Ramazan’da yoğunluk oranıyla rakiplerine fark atan İGA İstanbul Havalimanı, ay boyunca, Ramazan kültürünü dünyanın dört bir yanından gelen misafirlere tanıtma amacıyla terminalde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Geleneksel kostümlerle yolcuları karşılayan Ramazan Köyü karakterlerinden, çocuklar için giden yolcu katına kurulan lunapark, atlı karınca, dönme dolap, gondol ve trambolin, misafirlerin hoşça vakit geçirmesini sağladı. Misafirler ayrıca müzik dinletileri, ebru, ahşap boyama ve hat sanatı gibi atölyelerden yararlanma fırsatı buldu.

Yazarlar