SON DAKİKA
Tarih : 2024.06.29 00:10:54

İGA İstanbul Havalimanı ile Çin’in Guangzhou Arasında Uçuşlar Başladı

Dünyanın 315 noktasına düzenlenen uçuşlara ev sahipliği yapan İGA İstanbul Havalimanı, China Southern Havayolu tarafından gerçekleştirilen seferlerine Çin’in Guangzhou şehrini de ekledi.

İstanbul ile Guangzhou arasında haftanın 3 günü düzenlenecek seferler, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde gerçekleştirilecek. China Southern başta olmak üzere Air China, China Eastern, Sichuan Havayolları gibi önemli Çinli havayolu şirketleriyle iş birlikleri yürüten İGA İstanbul Havalimanı’na Çin’in 6 şehrinden (Beijing, Shanghai, Guangzhou, Chengdu, Taipei, HongKong) tarifeli seferler düzenleniyor.

2023 yılında 255 bin yolcu Çinli misafiri ağırlayan İGA İstanbul Havalimanı, Çinli turist sayısını 2024’te, pandemi öncesi seviye olan 426 bine ve kısa zaman içerisinde de 1 milyona ulaştırmayı hedefliyor. 2020 yılında aldığı “Çin Dostu Havalimanı” belgesiyle, Çinli misafirlerine kültürel hassasiyetlere en uygun hizmetleri sunma anlayışını ortaya koyan İGA İstanbul Havalimanı, Çinli yolcularına Çince konuşan danışmanlarıyla hizmet veriyor.

İGA İstanbul Havalimanı, tüm kıtalara erişim imkânı sağlayan Avrupa’daki 2, dünyadaki 6 havalimanından biri konumunda.

Yazarlar