SON DAKİKA
Tarih : 2023.01.06 14:50:20

İnsansız Savaş Uçağı Kızılelma’ya Yerli Lastikler Petlas’tan

Petlas'ın özel proje olarak geliştirdiği lastikler, Kızılelma’nın yanı sıra Bayraktar Akıncı, Bayraktar TB2, TB3, TAİ Hürkuş, Milli Muharip Uçak, Anka, Aksungur, Atak, FNSS 4x4 STA, ÖMTTZA ve BMC Tulga’da orijinal ekipman lastikleri olarak tercih ediliyor.

Petlas tarafından üretilen yerli uçak lastikleri, Türkiye'nin savunma sanayisinde son dönemin en önemli atılımlarından Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Akıncı ve insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma projelerinde kullanılıyor. AKO Grup'tan yapılan açıklamaya göre, grup bünyesinde faaliyet gösteren Petlas, Türkiye'nin savunma sanayisinin önemli projelerine özel lastikler üreterek, yerlileşme çabalarına destek veriyor.

Askeri birliklerin ve güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarına yönelik özel vasıflı lastiklerin üstün standartlarda üretimini gerçekleştiren Petlas'ın lastikleri, milli teknolojiyle geliştirilen en yeni insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma'da da kullanılıyor. Petlas tarafından üretimi gerçekleştirilen özel vasıflı lastikler, tabi tutuldukları testlerden geçerek savunma sanayisi için kritik olan tüm kriterleri karşılamalarıyla ön plana çıkıyor.

Petlas'ın özel proje olarak geliştirdiği lastikler, Kızılelma'nın yanı sıra Bayraktar Akıncı, Bayraktar TB2, TB3, TAİ Hürkuş, Milli Muharip Uçak, Anka, Aksungur, Atak, FNSS 4x4 STA, ÖMTTZA ve BMC Tulga'da orijinal ekipman lastikleri olarak tercih ediliyor.

Yazarlar