SON DAKİKA
Tarih : 2023.06.05 14:06:12

İspanyol Yolcudan İki Kek İçin 100 Dolar İstedi

Ryanair, el bagajlarının yanında iki adet geleneksel İspanyol keki bulunan yolculardan 200 dolar fazla bagaj ücreti istedi. The Guardian'ın haberine göre Ryanair, el bagajlarının yanında iki adet geleneksel İspanyol keki bulunan yolculardan 200 dolar fazla bagaj ücreti istedi. Olay İspanya'da Palma de Mallorca Havalimanı'nda yaşandı.

Ryanair uçağına binmek üzere havalimanında bulunan iki yolcunun el bagajlarının yanında iki adet kek bulunuyordu. Ancak yer hizmeti görevlileri yolcuların uçağa geçişine izin vermeden önce ellerindeki iki kek için 100 dolar fazla bagaj ücreti ödemeleri gerektiğini söyleyince tartışma çıktı. Yolcular fazla bagaj ücretini ödememek için kekleri havalimanında bıraktı. Olayın ortaya çıkmasının ardından Balear Adaları'nda 17. yüzyıldan beri üretilen Ensaïmada adlı geleneksel kekle ilgili olarak Pastacılar Derneği Başkanı konuyla ilgili tepki gösterdi.

Ayrıca Balear Adaları hükümeti, havayolunu ve yerel pastacılar derneğini bir toplantıya davet etti. Balear Adaları'nın turizm bakanı Iago Negueruela, toplantının "yerel üretimi savunmak ve her türlü ayrımcılığı önlemek için" düzenlendiğini söyledi. Yetkililer, kabine el bagajı getirmek için yolculardan ücret alan Ryanair'e 24 bin Euro para cezası verildiğini duyurdu.

Yazarlar