SON DAKİKA
Tarih : 2023.09.25 16:54:06

İstanbul 5 Kıtayı Bağlıyor! THY Başkanı Büyüme Hedefini Açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Bolat, İstanbul üzerinden 5 kıtayı birbirine bağladıklarını belirterek yolcu sayısını artıracaklarını söyledi... Türk Hava Yolları (THY) her geçen gün yolcu trafiğini artırıyor. Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, büyüme hedeflerini açıkladı.

Tanıtım faaliyetleri için ABD'de bulunan Bolat, uluslararası bir televizyon kanalına röportaj verdi. İstanbul üzerinden 5 kıtayı birbirine bağladıklarını belirten Bolat, Türkiye varışlı yabancı yolcu trafiğini de artırmayı hedeflediklerini söyledi. THY'nin mevcut pazar payında ABD destinasyonunun çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Bolat, halihazırda 12 destinasyona haftalık 139 uçuş gerçekleştirdiklerini belirtti.

EN ÇOK UÇAN ŞİRKET

THY'nin dünyanın en çok ülkesine uçuş yapan hava yolu şirketi olduğuna vurgu yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, "Başarımızın ana unsurlarından biri, kapsamlı uçuş ağımız. Dünyanın en geniş uluslararası uçuş ağına sahip hava yolu şirketi olarak öncelikli hedefimiz insanları birbirine ulaştırmak. Yoğunluk ve kapasite bakımından dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan transfer merkezimiz üzerinden yolcularımıza en iyi aktarma olanağını sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Yazarlar