SON DAKİKA
Tarih : 2018.11.20 13:24:33

İstanbul Havalimanı Dizi ve Film Seti de Olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 29 Ekim'de açılan Yeni İstanbul Havalimanı'nda profesyonel çekimler için ücret tarifesi belli oldu. Çekim süresi 0 ila 3 saat arasındaysa bin 294 euro, 3 ila 6 saat arasındaysa 2 bin 586 euro ödeme yapılacak.

Yeni havalimanı dizi ve film seti de olacak! Havalimanları’nda çekim yapmak isteyenler için belirlenen ücret tarifesi İstanbul Havalimanı’nda da belli oldu. İstanbul Havalimanı’nda dizi, film, reklam ve profesyonel fotoğraf çekimleri yapmak isteyenler belirlenen tarife doğrultusunda çekimlerini yapacak

ÜCRET TARİFESİ ÇEKİM SAATİNE GÖRE DEĞİŞECEK 

Bu kapsamda belirlenen ücret tarifesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü yayımladığı çizelgede ayrıntılarıyla belirtildi. İstanbul Havalimanı’nda 3 saate kadar dizi, film ve reklam gibi çekimler yapmak isteyenler bin 294 Euro, 3 ila 6 saat arasında çekim yapmak isteyenler 2 bin 586 Euro, 6 ila 24 saat arasında çekim yapmak isteyen profesyoneller ise 4 bin 641 Euro ücret ödeyecekler. Profesyonel fotoğrafçılar ise günlük ödeyerek çekimlerini yapabilecek.

Yazarlar