SON DAKİKA
Tarih : 2021.01.14 15:41:31

İstanbul Havalimanı Dünyanın En iyi Havalimanları Anketinde Aday Gösterildi

Benzersiz mimarisi, güçlü alt yapısı, üstün teknolojisi ve sunduğu üst düzey yolculuk deneyimi ile açıldığı ilk yılda küresel bir aktarma merkezi olan İstanbul Havalimanı, kalitesini uluslararası alanda bir kez daha kanıtlamaya hazırlanıyor. İstanbul Havalimanı, Travel and Leisure dergisinin düzenlediği “The Top 10 International Airports” – “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” anketinde uluslararası havalimanları ile yarışıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, New York merkezli, dünyaca ünlü Travel and Leisure dergisinin her yıl düzenlediği “World’s Best Awards 2021” anketine bu yıl İstanbul Havalimanı da “The Top 10 International Airports” – “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” kategorisi ile dahil oluyor. Okuyucu oylarıyla belirlenecek anket 11 Ocak 2021 Pazartesi günü başladı ve 10 Mayıs 2021’e kadar devam etmesi bekleniyor. Sonuçların Eylül 2021’de, Travel+Leisure dergisinin web sitesinde yayınlanması planlanıyor.

Travel and Leisure dergisinin “World’s Best Awards 2021” kapsamında “The Top 10 International Airports” – “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” kategorisinde oy vermek için https://wba.m-rr.com/home sitesini ziyaret ederek ilgili adımları takip etmek gerekiyor. Online olarak düzenlenen ankette katılımcılar seyahat ettikleri şehirleri ve o şehirlerde bulunan havalimanlarını seçtikten sonra, değerlendirmelerini yapabiliyor.

Kovid-19 salgını sonrası ilk kez düzenlenen olan “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” anketinde pandemi süresince uluslararası birçok sertifikaya layık görülen İstanbul Havalimanı uluslararası önemli havalimanları ile yarışıyor. Uluslararası arenada Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı’nın (EASA) yayınladığı “Kovid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolünü” imzalayan İstanbul Havalimanı, salgın sürecinde aldığı önlemleri tesciller şekilde Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından verilen “Havalimanı Sağlık Akreditasyonu” sertifikasını tüm dünyada alan ilk havalimanı olmayı başardı.

Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından verilen 16. ACI Europe Ödülleri kapsamında, “Dijital Dönüşüm Ödülüne” de layık görülen İstanbul Havalimanı, dijital dönüşüm dalında Avrupa’nın En İyi Havalimanı unvanına kavuştu. Son olarak İstanbul Havalimanı, Uluslararası alanda öncü havacılık kuruluşlarından Skytrax’in değerlendirmesine göre “5 Yıldızlı Havalimanı” ve “5 Yıldızlı Kovid-19 Önlemli Havalimanı” ödüllerinin de sahibi oldu ve her iki ödülü aynı anda alan dünyadaki iki havalimanından biri olmayı başardı. Travel and Leisure dergisi okurlarının görüşlerine göre belirlenen “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” kategorisinde erişim, check-in, güvenlik, yeme-içme alanları, alışveriş ve tasarım açısından değerlendirmeler yapılıyor.

Yazarlar