SON DAKİKA
Tarih : 2021.04.03 02:35:14

İstanbul Havalimanı Kulesi Işıkları Maviye Döndü

İstanbul Havalimanı’nıın tasarımı ile ödül alan Trafik Kontrol Kulesi, Dünya Otizm Farkındalık günü nedeniyle maviye boyandı. Dünya Otizm Farkındalık günü nedeniyle İstanbul Havalimanı’nın dışında Londra Heathrow Havalimanı, İrlanda Donegal Havalimanı ve Toronto Pearson Havalimanı’nın Hava Trafik Kontrol Kulesi’nin ışıkları da mavi yandı.

Otizm Farkındalık günü nedeniyle dört havalimanı, ikonik yapılarını mavi ışık ile aydınlatarak, fotoğraflarını otizm farkındalığını artırmak amacıyla #LightItupBlue- #MaviIşıkYak etiketini kullanarak sosyal medyada paylaştı. Konuyla ilgili olarak İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA tarafından yapılan paylaşımda, “İstanbul Havalimanı olarak, otizmli bireylerin günlük hayattaki faaliyetlere etkin katılımını destekliyoruz. #MaviIşıkYak diyelim ve farkındalığımızı birlikte gösterelim” denildi.

AYÇİÇEĞİ YAKA KARTI UYGULAMASI

Otizmli breylerin aktif katılımını destekleyen İGA, Türkiye’de ilk defa Ayçiçeği Yaka Kartı uygulamasını başlattı. İGA sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Otizmli bireylerin hayata aktif katılımını destekliyoruz! Türkiye’de ilk defa #İstanbulHavalimanı’nda uygulanmaya başlayan Ayçiçeği Yaka Kartı ile otizmli misafirlerimizin yanındayız! ”ifadelerini kullandı.

Yazarlar