SON DAKİKA
Tarih : 2020.09.08 13:28:06

İstanbul Havalimanı’nda Koronavirüs Denetimleri Sürüyor

İstanbul Havalimanı'nda koronavirüs tedbirleri kapsamında yolculara İşletmelere ve çalışanlara yönelek denetleme yapıldı. Maske takmayan ve sosyal mesafe kuralına uymayan yolcular görevliler tarafından uyarıldı.

Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul Havalimanı'nda da gerçekleştirilen koronavirüs denetimlerinde İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Hüseyin Ağca'nın yanı sıra polis, havalimanı işletmecisi İGA yetkilileri ve gümrük ekipleri de yer aldı. İç hat ve dış hat terminallerini kapsayacak şekilde 3 ayrı noktada toplam 22 personel ile gerçekleşen denetimde havalimanında faaliyet gösteren işletmeler tek tek denetlenirken eksikler tespit edildi.

Emniyet Şube Müdürü Ağca, havalimanında alınan koronavirüs önlemleri hakkında personelden bilgi aldı. Denetime katılan görevliler ayrıca yolculara sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları konusunda sık sık uyarılarda bulunurken, yiyecek ve içecek satan işletmelerde temizlik ve hijyen kuralları, masa ve sandalye mesafeleri dahil bütün koronavirüs önlemleri kontrol edildi.

Yazarlar