SON DAKİKA
Tarih : 2022.04.25 02:06:12

İstanbul Havalimanı’ndan Rengarenk 23 Nisan Kutlaması

23 Nisan’ı bu yıl da coşkuyla kutlayan İGA İstanbul Havalimanı’nın rengârenk yeni reklam filminde, başrolü çocuklar oynadı. İGA’nın “çocuk ve aile dostu havalimanı” konseptini gözler önüne seren filmde rol alan çocuklar, 23 Nisan’da havalimanındaki sanat atölyesinde bir araya geldi ve diğer çocuklarla birlikte “eğitimde fırsat eşitliği” için eserler üretti.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı ve bölgenin en önemli aktarma merkezi konumunu sunduğu üst düzey yolculuk deneyimi ile destekleyen İGA İstanbul Havalimanı, “çocuk ve aile dostu havalimanı” konsepti ile ön plana çıkıyor. İGA, çocuklara ve ailelerine sunduğu, yolculuğu daha zevkli ve kolay hale getirecek uygulamalarını da içeren reklam filmini 23 Nisan öncesinde dijital platformlardan ve televizyonlardan yayınladı. Geçtiğimiz yıl 23 Nisan’da “Şimdi Çocukların Zamanı” sloganıyla çocukların dilinden uçak seyahatlerinde aileleriyle birlikte yaşadıkları zorlukları ve bunlara çözümlerini dile getiren İGA; bu yıl da aradan geçen zamanda İstanbul Havalimanı’nda çocuklar için seyahatin ne kadar güzelleştiğini gözler önüne serdi.

Reklam filminde İGA’yı artık çok daha iyi tanıyan ve sahiplenen çocuklar ebeveynleri ile rolleri değişiyor, havalimanında onlara rehberlik ediyor. Girişten check-in’e, yeme-içmeden çocuk oyun alanlarına kadar havalimanı içindeki her alanı keyifle ve kolaylıkla kullanıyorlar. Atık malzemelerden havacılıkla ilgili sanat eserleri ürettiler.

İGA İstanbul Havalimanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nda çocuklar için bir atölye de düzenledi. Reklam filminde rol alan minik oyuncularla birlikte, İGA İstanbul Havalimanı çalışanlarının çocukları, yolcu çocuklarının ve Darüşşafaka’da eğitim gören çocukların katılımıyla gerçekleşen atölye; QBİCART Sanat Okulu’nun desteğiyle hayata geçirildi. Atölye kapsamında çocuklar, İstanbul Havalimanı Katı Atık Merkezi’nden seçilen plastik kapak, kablo ve karton gibi atıkları, İstanbul Havalimanı Teknik Lisesi hocaları ve QBİCART Sanat Okulu’ndan oluşan mentörler ile birlikte havacılık ile ilgili sanat eserlerine dönüştürdü.

İGA, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yaptığı bu atölye çalışmasıyla hem çocuklara geri dönüşüm bilincini kazandırmayı amaçladı hem de atölyede üretilen eserlerle Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna destek verdi.

Yazarlar