SON DAKİKA
Tarih : 2021.04.12 15:11:24

İstanbul Havalimanı’ndan Ramazana Özel Etkinlikler

İstanbul Havalimanı'nda ramazan ayı boyunca "Uzağın yakın olduğu bir ramazan, aslında en güzel ramazan" temasıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İGA'dan yapılan açıklamaya göre, iç ve dış hatların belirlenen bölümlerinde 13 Nisan-15 Mayıs'ta ney, gitar, hat ve ebru sanatı, ahşap oymacılığı gibi etkinlikler yapılacak, Karagöz-Hacivat tiyatrosu düzenlenecek, macun ve pamuk şekeri ile ramazan davulcusu yolculara ramazan ayının ruhunu yansıtacak. Dış Hatlar Diamond alanında İstanbul'un kent manzaraları ve ramazan atmosferine ilişkin karelerin yer aldığı fotoğraf sergisi yolcularla buluşacak.

Havacılıkta, dünyanın en iyileri arasında yer alan ve yolcularına sunduğu hizmetlerle ön plana çıkan İstanbul Havalimanı, Ramazan ayı boyunca sürecek, Ramazan-ı Şerif’in ruhunu yansıtacak birbirinden farklı etkinliklere imza atıyor. Böylelikle İstanbul Havalimanı yolcuları, tüm maneviyatıyla geleneksel kültürümüzü yansıtan bir atmosferde Ramazan ayını yaşama imkanına kavuşuyor.

· Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı; bölgedeki en önemli global aktarma merkezi olma özelliğini taşıyan İstanbul Havalimanı yolcularına sunduğu hizmetlerle farkını ortaya koymaya Ramazan ayında da devam ediyor.

“Uzağın yakın olduğu bir Ramazan, aslında en güzel Ramazan…” konseptiyle Ramazan ayının ruhunu yolcularına yansıtmak isteyen İstanbul Havalimanı, birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. · Ramazan ayı için özel olarak süslenen İstanbul Havalimanı, on bir ayın sultanı Ramazan ayını; tarihi, kültürü ve maneviyatıyla ‘Sultanlar Şehri İstanbul’a yaraşır özel sanatsal, kültürel etkinliklerle karşılıyor.

· Birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı Ramazan ayı boyunca, İstanbul Havalimanı’ndan uçuşu olan yolcular Kovid-19 önlemleriyle birlikte Ramazan-ı Şerif’i doyasıya yaşıyor.

· İstanbul Havalimanı’nın iç ve dış hat olmak üzere çeşitli bölgelerinde 13 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında; Ney, Kanun, Gitar, Hat ve Ebru Sanatı, Ahşap Oymacılığı Ekipleri, Karagöz – Hacivat Tiyatrosu, Macun ve Pamuk Şekeri, Ramazan’ın olmazsa olması Ramazan Davulcusu yolculara Ramazan ayının kardeşlik ve paylaşmanın ruhunu yaşatacak.

· Dış Hatlar Diamond alanında Şehr-i İstanbul adı verilen sergi İstanbul’un eski Ramazan aylarına geri dönüp tebessüm ettiren o siyah-beyaz anlara fotoğraf perspektifinden bakmayı sağlıyor. İstanbul’un hafızasının büyük bir kısmına ev sahipliği yapan kültür kurumu SALT’ın arşivlerinden derlediği kent manzaraları, ramazan atmosferi ve insana odaklanan fotoğraf seçkisi izleyici ile buluşurken, zamanda kısa bir yolculuğa çıkaracak.

Yazarlar