SON DAKİKA
Tarih : 2023.07.01 01:12:36

İzmir’de İki Kişilik Uçak Yere Çakıldı

İzmir’in Selçuk Havaalanı'ndan kalkan TC-UOT kuyruk numaralı iki kişilik uçak kısa bir süre sonra güç kaybetti. Rüzgarın da etkisiyle savrulan uçak havaalanına ulaşamadan yere çakıldı. Bugün sabah saatlerinde Selçuk Havaalanı’ndan kalkan tek motorlu ve pervaneli iki kişilik uçak yere çakıldı.

Edinilen bilgiye göre pilot Emre Özel ile arkadaşı Mete Ergin'in bulunduğu uçak kalkıştan kısa bir süre sonra güç kaybetti. Uçağı havaalanına geri döndürmek için manevra yapan Emre Özel, rüzgar nedeniyle uçağın hakimiyetini kaybetti. Uçağı indirmek için çaba harcayan pilot, eski çöplük alanında kafa üstü yere çakıldı. Uçak kullanılamaz hale gelirken, uçaktaki Emre Özel ile Mete Ergin kazadan yara almadan kurtuldu.

MOTORU ARIZALANMIŞ

İzmir’in Selçuk ilçesinde, özel bir şirkete ait uçağın araziye düştüğü kazaya ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bir şirket yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, pilot Emre Özel ile yanındaki arkadaşı Mete Ergin’in içinde bulunduğu uçağın motorunun arızalandığı belirtildi. Bunun üzerine pilot Özel’in yeniden Selçuk Efes Havalimanı’na yöneldiği sırada uçağın irtifa kaybedip, sol kanadının bir ağaca takıldığı, ardından da başka bir ağaca takılarak durduğu aktarıldı.

Pilot Özel ve yanındaki arkadaşı Ergin’in yapılan test sonucunda alkollü olmadıkları da belirtildi. Uçaktan sağ kurtulan Özel ve Ergin, tedbir amacıyla götürüldükleri Selçuk Devlet Hastanesi’ndeki kontrollerinin ardından taburcu edildi.

Yazarlar