SON DAKİKA
Tarih : 2017.03.15 12:36:59

Jet Airways’in Galleylerini THY yapacak

Bir süre önce yerli yapım kabin içi mutfak imalatına başlayan ve THY’nin bir iştiraki olan TCİ ( Turkish Cabin İnterior) şirketi, Mumbai merkezli Hintli Havayolu Jet Airways’in Boeing 737 MAX tipi uçakları için 75 adet Galley (uçak içi mutfak) yapım ihalesini kazandı.
THY Genel Müdürür Bilal Ekşi’nin resmi twetter adresinden yaptığı açıklamada "İştirakimiz olan TCI şirketi, Jet Airways'in B737 MAX uçakları için 75 adet galley ihalesini kazandı. Tebrikler” denildi.
Mumbai merkezli Jet Airways2016 yılından itibaren Hindistan’ın ikinci büyük havayolu şirketi. Yüzde 21,2 yolcu Pazar payına sahip olan şirket dünya genelinde 68 noktada 300’den fazla uçuş gerçekleştiriyor.
İLK GALLEY ŞİRKETİ
Geçtiğimiz yıl kurulan ve THY’nin bir iştiraki olan, “TCI Kabin İçi Sistemleri A.Ş.”, küresel havacılık sektörüne üretim ve sertifikasyon sağlayan ilk Türk şirketi oldu. Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve TAI ortaklığında kurulan TCI Kabin İçi Sistemleri A.Ş., tasarımı Türk mühendisler tarafından yapılan ilk yerli kabin için mutfağını geçtiğimiz yıl şubat ayında ürettiği ilk galley’i bir THY uçağına teslim etti.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar