SON DAKİKA
Tarih : 2019.06.29 04:41:47

Kabin Basıncı Düşen Uçak İniş Yaptı

Sunexpress'e ait uçağın kabin basıncı düştü. Aynı uçağın diğer seferi de iptal edildi. Antalya-Adana uçağı kabin basıncının düşmesi nedeniyle havalimanına yaklaştığı sırada öncelikli iniş yaptı. Sunexpress’e ait XQ 7630 sefer sayılı uçağın iniş hazırlığı sırasında kabin basıncının düşmesi sonrası aynı uçağın, XQ 7631 sefer sayılı Adana-Antalya seferi de teknik arıza nedeniyle iptal edildi.

Uçak, verilen izinle havalimanına öncelikli olarak sorunsuz indi. Yolcular tahliye edilirken, aprona tedbir amacıyla ambulans sevk edildi. Hava yolu şirketinin uçak üzerindeki teknik incelemesinin sürmesinden dolayı, Antalya’ya gidecek yolcular arıza nedeniyle bir süre bekletildi. Daha sonra, bazı yolcular Antalya’ya aynı firmanın başka bir uçağı ile gitmesi için Gaziantep Havalimanı’na yönlendirildi. Bazı yolcuların ise talepleri üzerine biletleri iptal edildi, bir kısmına da yarınki Antalya seferi bileti düzenlendi. Gaziantep Havalimanı’na yönlendirilen yolculardan Mustafa Kökel, “Bizim bugün Antalya’da olmamız gerekiyor.

Ancak bu firmanın bugün başka bir Adana-Antalya seferi olmadığından, benim gibi yaklaşık 50 kişilik bir yolcu grubu Adana’dan otobüse bindirildi. Adana’dan Gaziantep’e gidiyoruz. Buradan Antalya’ya 15.05’te kalkması planlanan uçakla gideceğiz. Bazı yolcular da biletlerini iptal etti. Bazılarına ise yarınki seferin biletleri verildi” dedi.

Yazarlar