SON DAKİKA
Tarih : 2017.06.01 12:26:19

Kahraman yolcular Malezya Havayolları Uçağının Kokpitini Korudu

Malezya Havayolları'na ait bir uçakta bomba tehdidi yaparak kokpite girmeye çalışan bir kişinin etkisiz hale getirildiği anların görüntüsü ortaya çıktı.
Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'a gitmek üzerine havalanan uçak, olay sonrası kalkış yaptığı Avustralya'nın Melbourne kentine dönmüştü.
Zanlı, özel kuvvetler tarafından uçakta etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.
Yapılan açıklamada olayın "terör" bağlantısı bulunmadığı ifade edildi.
Uçaktaki görgü tanıklarından biri, zanlının "büyük, sıra dışı bir cisim" taşıdığını gördüğünü açıklarken polis bu cismin bomba olmadığını belirtti.
Andrew Leoncelli isimli bir görgü tanığı ise "Adam arka koridora doğru koşmaya başladığı anda 3 Avustralyalı kahraman onu yere yapıştırdı ve tamamen etkisiz hale getirdi" diyerek BBC'ye yaşananları anlattı.
25 yaşındaki Sri Lankalı şüphelinin Melbourne kentindeki bir psikiyatri kliniğinden Çarşamba günü çıktığı da açıklandı.
 
Şüphelinin elindeki 'cihaz' karmaşa yarattı
Avustralya Polisi, zanlının bir "bluetooth hoparlör" kullandığının değerlendirildiğini duyurdu.
Malezya Ulaştırma Bakan Yardımcısı Abdul Aziz bin Kaprawi ise Fransız haber ajansı AFP'ye bu cihazın bir "taşınabilir güç ünitesi" olduğunu belirtti.
Andrew Leoncelli isimli görgü tanığı, şüphelinin, kaptanla görüşme isteğinin reddedilmesi sonrası "2 anteni" bulunan cihazın düğmelerine basmaya başladığını açıkladı.
Leoncelli, zanlının "uçağı havaya uçuracağım" tehdidinde bulunduğunu, bu sırada kabin ekibinin yardım çığlıkları attığını da belirtti.

 

 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar