SON DAKİKA
Tarih : 2022.10.18 12:59:18

Kapadokya’da Balon Kazası: İki İspanyol Turist Öldü

Kapadokya'da sıcak hava balonunda bulunan iki İspanyol turist sert iniş nedeniyle yaşamını yitirdi. Balonda bulunan kişilerden üçü ise yaralandı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Sıcak hava balonunda iki mürettebat ile beraber toplamda 30 kişinin bulunduğu aktarıldı.

Balonun sabah saatlerinde rüzgar nedeniyle sert iniş yaptığı aktarıldı. Konuya ilişkin Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 'İlimiz Avanos ilçesine bağlı Zelve Ören Yeri mevkinden bu sabah 07.25’te havalanan özel bir şirkete ait TC-BBR tescil numaralı sıcak hava balonu, ilimiz merkeze bağlı Kavak beldesi Killik bölgesinde saat 08.50'de beklenmedik rüzgar artışı nedeniyle sert iniş yapmıştır.

Kazanın ardından tüm ekiplerimiz olay yerine sevk edilmiştir. İniş esnasında balonda bulunan toplam 28 yolcu ve 2 mürettebattan İspanyol uyruklu 2 yolcu hayatını kaybederken, İspanyol uyruklu 3 yolcu ise yaralanmıştır. Yaralıların tedavileri ilimizdeki çeşitli hastanelerde devam etmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. İlk belirlemelere göre olayın beklenmedik rüzgar artışından kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Kaza ile ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.'

Yazarlar