SON DAKİKA
Tarih : 2021.09.29 12:29:35

Kaplumbağa Temalı Uçak Kaplumbağa Sebebiyle Havalanamadı

Japonya'nın en yoğun ikinci havalimanı olan Narita Uluslararası Havalimanı'nda "küçük bir problem" bazı uçuşların rötar yapmasına yol açtı. 24 Eylül'de piste çıkan 30 santimetre uzunluğunda ve yaklaşık iki kilogram ağırlığındaki kaplumbağa, ufak çaplı bir kargaşaya sebep oldu.

Havalanmaya hazırlanan bir pilot, ağır yürüyüşlü sürüngeni tespit edince yetkililerle temasa geçti. Havalimanı personeli kaplumbağayı kurtarırken 4 kilometre uzunluğundaki pist, başka bir canlının olup olmadığına dair kontrol edildi. Zira görevliler piste zaman zaman kedi, rakun köpeği ve tavşanların çıktığını söyledi. Independent Türkçe'de yer alan haberde bu sırada 5 uçuşta 15 dakikalık gecikme yaşandı.

Bunlardan biri de Naha kentine gitmeyi hedefleyen All Nippon Havayolları'nın deniz kaplumbağası temalı Airbus A380 model uçağıydı. Aslında Hawaii'ye özel hazırlanan uçak, Kovid-19 pandemisi sebebiyle iç hatlarda kullanılıyor.

Japonya'da yayın yapan Mainichi gazetesinin haberine göre şirket, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Hawaii'de deniz kaplumbağalarının iyi şans getirdiğine inanılıyor. Uçuşu görmeye gelen kaplumbağanın da parlak bir gelecek anlamı taşıdığını umuyoruz. Uçaktaki bir kabin memuru da yolcuların ve çalışanların gecikmeye rağmen epey eğlendiğini söyledi.

Yazarlar