SON DAKİKA
Tarih : 2022.11.01 14:47:06

Katar’da Düzenlenecek FIFA Dünya Kupası’na Sadece 20 Gün Kaldı

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker ve FIFA Başkanı Gianni mega etkinliğe sayılı günler kala Hamad Uluslararası Havalimanı’nda Qatar Airways’in özel boyamaya sahip uçağının önünde bir araya gelerek sunulacak olan üstün kalite ve hizmetlere dikkat çekti.

FIFA Dünya Kupası Katar 2022'ye sadece 20 gün kala, Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker, FIFA Başkanı Gianni Infantino ve MATAR Dışişleri Müh. Badr Al Meer, Dünyanın En İyi Havalimanı seçilen Hamad Uluslararası Havalimanı'nda bir araya geldi. Liderler, FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin yaklaşması vesilesiyle organizasyona özel olarak boyanan Boeing 777 tipi uçağı ziyaret etti. 2017 yılında Qatar Airways, FIFA’nın Resmi Havayolu Ortağı olduğunu duyurmuştu.

The World's Best Airline'ın FIFA Confederations Cup 2017, 2018 FIFA World Cup Russia, FIFA Club World Cup ve FIFA Women's World Cup gibi sayısız turnuvaya sponsor olmasıyla ortaklığı daha da güçlendi. Qatar Airways Group Başkanı Akbar Al Baker şunları söyledi: “Hem Qatar Airways'i hem de FIFA'yı temsil etmek ve Orta Doğu'da ilk kez düzenlenen FIFA World Cup'a ev sahipliği yapma konusundaki heyecanımız ve bağlılığımız için buradayız. Bu turnuvaya ev sahipliği yapmak bizim için büyük bir başarı ve dünya çapındaki taraftarı bir araya getirmeye ve onlara olağanüstü bir deneyim sunmaya hazırız.”

FIFA Başkanı Gianni Infantino, "Bu, Orta Doğu ve Arap Dünyasında gerçekleşecek ilk FIFA Dünya Kupası olacak ve ortaklarımız Qatar Airways ve Hamad Uluslararası Havaalanı bu muhteşem etkinliğin gerçekleştirilmesinde kilit bir rol oynayacak" dedi. Milyonlarca taraftarı Doha'ya davet etmeye, Ev Sahibi Ülkenin eşsiz misafirperverliğini sergilemeye ve birinci sınıf hizmet ve en unutulmaz deneyimler sunarak bunu şimdiye kadarki en iyi FIFA World Cup yapmaya katkıda bulunmaya hazırlar."

En son olarak, havayolu, Dünya Kupası boyunca 60'tan fazla uluslararası sanatçıya ev sahipliği yapan Qatar Live dahil olmak üzere futbol taraftarlarına birinci sınıf eğlence sunan projeleri açıkladı. Buna ek olarak havayolu, plaj kulüpleri, hayran bölgeleri ve tema parklarının gelişimini, Daydream Müzik Festivalini, Lusail Boulevard marka aktivasyonunu, Qatar Airways Sky House, Winter Wonderland ve MSC World Europa yolcu gemisinin adlandırma törenini duyurdu.

Havayolu, taraftarlara yolculuklarının her adımında benzersiz bir temas noktası sağlayan bir dizi müşteri deneyimi inisiyatifi üretti, örneğin; Yolcu Taşma Alanı Qatar Airways, Hamad Uluslararası Havalimanı ve Doha Uluslararası Havalimanı dışında ücretsiz olarak futbol şenliklerinin ve canlı eğlencenin keyfini çıkarabileceğiniz ve aynı zamanda bagaj ve el bagajları için depolama alanı sağlayan özel Yolcu Taşma alanları sağlayacaktır. Bu alan, taraftarların ilgili yerlerine gitmeden önce kutlamaların tadını çıkarmaya devam etmelerini sağlayacak. FIFA Uçak İçi Deneyim FIFA Dünya Kupası Katar 2022 Resmi Havayolu Ortağı, benzersiz bir kabin deneyimi hazırlıyor. Futbol sezonunda Qatar Airways ile seyahat ederken, FIFA World Cup temalı özel ürünler ve aktivasyonlar ile yolcuların dört gözle bekleyecekleri çok şey olacak.

Futboldan ilham alan kabinde FIFA sınırlı üretim temel kitleri, hatıra yastıkları, kulaklıklar, yemek menüleri ve futbol forması tarzı ev kıyafetleri yer alıyor. Genç gezgin paketleri ve peluş oyuncaklar özellikle genç hayranlarımız için küratörlük yaptı. Journey'in Oryx One Uçak İçi Eğlence sisteminin Resmi Havayolu, FIFA başkanı Gianni Infantino ile özel bir röportaj da dahil olmak üzere, futbolla ilgili 180'den fazla başlığa ev sahipliği yapacak. FIFA World Cup Qatar 2022 sırasında yolcular, doğrudan yolcuların kişisel cihazlarından Dünya Kupası maçlarının ve diğer önemli spor etkinliklerinin ücretsiz canlı akışının keyfini çıkarabilirler. Turnuva, Arap kültürünün sembollerini çağırmak için tasarlanmış sekiz birinci sınıf stadyumda gerçekleştirilecek. Al Bayt Stadyumu 60.000 koltuk kapasiteli Açılış Maçına ev sahipliği yapacak, Lusail Stadyumu ise 80.000 koltuk kapasiteli turnuvanın Final Maçına ev sahipliği yapacak.

Ahmed Bin Ali Stadyumu, Al Janoub Stadyumu, Khalifa Uluslararası Stadyumu, Eğitim Şehir Stadyumu, Stadyum 974 ve Al Thumama Stadyumu'nu içeren kalan stadyumlar 40.000 seyirciye ev sahipliği yapacak. Toplumları spor yoluyla bir araya getirme hedefinde, Dünyanın En İyi Havayolu, kapsamlı bir küresel spor ortaklığı portföyüne sahiptir. 2017'den beri FIFA sponsoru ve Resmi Havayolu Ortağı olan Qatar Airways'in ayrıca Concacaf, Conmebol, Paris Saint-Germain ve FC Bayern München dahil olmak üzere dünya çapında futbol ortaklıkları bulunmaktadır. Qatar Airways aynı zamanda The Ironman ve Ironman 70.3 Triathlon Series, GKA Kite World Tour'un resmi havayolu şirketidir ve binicilik, padel, rugby, squash ve teniste sponsorluklara sahiptir.

Yazarlar