SON DAKİKA
Tarih : 2022.10.26 01:34:24

Keyvan Havacılık, Askeri Alanda Sunduğu Hizmetleri SAHA EXPO’da Tanıttı

SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı açıldı. 28 Ekim’e kadar sürecek fuarda bu yıl uçuş operasyonu ve veri analitiğiyle ilgili yenilikçi fikir, ürün ve çözümlerle müşterilerini destekleyen havacılık ve seyrüsefer veri tabanı hizmeti sunan Keyvan Havacılık da yer aldı.

Keyvan Havacılık CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keyvan, “Hedefimiz ülkemizin özel operasyonlarda seyrüsefer veri hizmetine ilişkin dışa bağımlılığına son vermesini sağlamak” dedi.

Savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme sahip pek çok ürünün ilk kez tanıtıldığı fuar, 28 Ekim’e kadar sürecek. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı 25 Ekim’de açıldı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Dışişleri, İçişleri, Milli Savunma, Ticaret, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları ve Millî Savunma Bakanlığı Genelkurmay Başkanlığı’nın destekleriyle düzenlenen fuarda savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme sahip pek çok ürün ilk kez tanıtıldı. 28 Ekim’e kadar sürecek fuarda yüksek teknolojiye sahip ürünler sergilenmeye devam ediyor. Bu yıl ilk kez fuarda yer alan, uçuş operasyonu ve veri analitiğiyle ilgili yenilikçi fikir, ürün ve çözümlerle müşterilerini destekleyen havacılık ve seyrüsefer veri tabanı hizmeti sunan Keyvan Havacılık, sivil havacılığın yanı sıra askeri alanda verdikleri hizmetleri katılımcılarla paylaştı.

“Yüksek kalitede hizmet sunmayı hedefliyoruz”

Üretmiş oldukları veri tabanının insanlı hava araçları ile yapılan operasyonların yanı sıra İHA ve SİHA'ların tüm özel uçuşlarında da kullanılabildiğine dikkat çeken Keyvan Havacılık CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keyvan, şöyle konuştu: “Açılışı gerçekleştirilen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, Türkiye için çok önemli bir etkinlik olma özelliğini taşıyor. Bu yıl ilk kez katıldığımız SAHA EXPO’da, Keyvan Havacılık olarak biz de askeri alanda verdiğimiz hizmetleri katılımcılarla paylaştık. Çalışmalarımızı, askeri alanda sunduğumuz hizmetleri paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Sektöründe yüksek kalitede hizmet sunmayı hedefleyen şirketimiz, Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı EASA’dan aldığı havacılık seyrüsefer veri üretim izin sertifikasıyla birlikte rakiplerimizle aynı kalite ve standartlarda hizmet veriyor. Ürettiğimiz güncel ‘Havacılık & Navigasyon Veri Tabanı’ ile ülkelerin askeri ve sivil olmak üzere bölgesel uçuş planlamaları, risk ve hassas askeri operasyonel ihtiyaçlarına yönelik olarak gereken uygulamalar için hizmet sağlıyoruz. Hedefimiz, arama-kurtarma ve savaş operasyonlarının yanı sıra devlet kademesindeki VIP uçuşlar ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) uçtan uca güvenli uçuş planlamasında güvenli hizmet sunma kapasitemiz ile ülkemizin özel operasyonlarda seyrüsefer veri hizmetine ilişkin dışa bağımlılığına son vermesini sağlamak.”

Yazarlar