SON DAKİKA
Tarih : 2022.12.06 13:50:05

Konya’da Askeri Uçak Düştü Pilot Kurtuldu

Türk Yıldızları filosunda yer alan F5 tipi uçak düştü. MSB'den yapılan açıklamaya göre, pilotun uçaktan atladığı belirtilirken sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı. Merkez Karatay ilçesi cezaevi yakınında boş bir yere düşen uçağın pilotu, fırlatma koltuğunu kullanarak paraşütle yere indi. Pilotun sağlık durumunun iyi olduğu aktarılırken hastaneye sevk edildiği bildirildi.

MSB: KUŞ ÇARPMASI SONUCU MOTORLARI DURDU

Milli Savunma Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yaptı. Kuş çarpması sonucu F5 uçağının motorlarının durduğunu açıklayan MSB, "Uçaktan atlayarak kurtulan pilotun sağlık durumu iyi" ifadelerini kullandı.

VALİLİK DE AÇIKLAMA YAPTI

Konya Valiliği'nden yapılan açıklamada "3. Ana Jet Hava Üs ve Garnizon Komutanlığına bağlı eğitim uçağı 12.40 sıralarında Karat ilçemiz Tatlıcak mevkiinde düşmüştür. Uçağın pilotu paraşütle atlayarak sağ olarak kurtulmuştu. Kazan sonucu can kaybı bulunmamaktadır" denildi.

GEÇEN SENE DE KAZA GERÇEKLEŞMİŞTİ

Nisan 2021'de de Konya'da akrobasi timi Türk Yıldızları'na ait NF-5 tipi bir gösteri uçağı eğitim uçuşu sırasında düşmüştü. Kazada pilot yüzbaşı Burak Gençcelep şehit olmuş ve bu Türk Yıldızları'nın ikinci şehidi olarak kayıtlara geçmişti.

Yazarlar