SON DAKİKA
Tarih : 2017.08.20 13:16:45

Kurban Bayramı tatili uçak bilet fiyatlarını artırdı

Bayram tatili otellerde boş oda bırakmazken, uçak bileti fiyatlarını da uçurdu. Ortalama bilet fiyatları 350 liraya ulaşarak, belirlenen 352 liralık tavan fiyatı yakaladı. Bazı uçuşlarda talep edilen fiyatlar da 500 liranın üzerine çıktı.
 
 
kurban Bayramı’nın Bakanlar Kurulu kararıyla 10 güne çıkarılması turizmcileri sevindirirken, havayolu şirketlerinin de yüzünü güldürdü. Bayram haftasında tatilcilerin sahilleri tercih etmesi, başta Antalya olmak üzere Dalaman ve Bodrum seferlerinin fiyatlarını artırdı.
 
Uçuşlarda doluluk oranları hızla artarken İstanbul çıkışlı bazı tek yön uçuşlarda bilet fiyatlarının 500 TL’yi geçmesi ise, akıllara iç hat uçuşlar için belirlenen tavan fiyat uygulamasını getirdi.
Habertürk'ün haberine göre, Ulaştırma Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) üyesi şirketler ve Türk Hava Yolları (THY) ile bir dizi görüşmeler gerçekleştirmiş ve 2013 yılında tavan fiyat uygulamasını başlatmıştı. 2014’te yapılan toplantıda da iç hat uçuşlarda tavan fiyatın 309 TL olması kararlaştırılmıştı.

 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar