SON DAKİKA
Tarih : 2019.04.22 15:19:57

Kutlarım, Fakat Yürüme Mesafesi Fazla

Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, yeni faaliyete başlayan İstanbul Havalimanı için izlenimlerini sosyal medya hesabından paylaştı. Say, 'Naçizane fikirlerim şöyle' diyerek havalimanının hem olumlu hem de olumsuz yönlerini sıraladı. 'Büyük, yüksek, kullanışlı, ferah...' Say'ın paylaşımında olumlu yönlerini sıraladığı havalimanı için şu ifadeleri kullandı:

"Naçizane fikirlerim şöyle,

Şık yapmışlar, iyi yapmışlar, geleceği düşünmüşler, çok uçuş çok yolcu on yıllarca hepsini kaldırır, büyük, yüksek, kullanışlı, ferah, yüksek teknoloji, iyi bir lounge, hepsi var, bravo, kutlarım.. Bunlar iyi özellikler..." Say yazısının devamında ise eleştirilerde bulundu: 'Uzun yürüme mesafesi yolcuları yıldırır.'

"Evet de; yürüme mesafeleri çok fazla,

20 dakika, 30 dakika ... Hem giden hem gelen yolcu için.. Bilmiyorum yaşlı insanlar ne yapacak? Terminaller arası metro gerekecektir, bu kadar uzun yürüme mesafeleri sonuçta yolcuları yıldıran bir unsur olur uzun vadede. Dünyada en çok havaalanı görmüş insanlardan biriyim, hepsini bilirim... İstanbul Yeni Havaalanı en iyilerinden biridir, ihtiyacı ve THY’nin ihtiyaçlarını da iyi karşılamaktadır kuşkusuz... Ama bu büyük soruna çözümler lazım."

Yazarlar