SON DAKİKA
Tarih : 2024.02.04 12:21:07

MNG Havayolları’nın Yüzde 44’lük Hissesi Satıldı

MNG Havayolları'nın yüzde 44'ü BAE merkezli International Holding Company'nin iştiraki Ghitha Holding'e 211 milyon dolara satıldıKaynak: MNG Havayolları'nın yüzde 44’lük hissesi satıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli  ve Orta Doğu'nun halka açık en değerli şirketi olan International Holding Company'nin iştiraki Ghitha Holding, MNG Holding bünyesindeki MNG Havayolları'nın yüzde 44’lük hissesini 211,2 milyon dolara satın aldı. MNG Havayolları'nın yüzde 44’lük hissesini satın alan Abu Dhabi merkezli şirket Ghitha Holding Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası'na yaptığı açıklamada, “Şubat 2024 tarihinde, MNG Havayolları ve Taşımacılık A.Ş'nin toplam sermayesinin yüzde 44'üne tekabül eden belirli hisselerinin 211,20 Milyon ABD Doları karşılığında satın alınmasına ilişkin Hisse Satın Alma Sözleşmesi imzalanmıştır. MNG, Türkiye merkezli ticari bir kargo şirketidir.” ifadelerine yer verildi.

Ghitha Holding Group CEO'su Falal Amin konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Hedef odaklı vizyonumuz, istikrarlı büyümeye olan kararlılığımız ve şirketimizin performansını desteklemeye ve geliştirmeye dayalı stratejimiz sayesinde Ghitha Holding Group 2023'te yine etkileyici finansal sonuçlar elde etti. Yeni mali yılda, büyümeyi sürdürmeye ve esnekliği ve yenilikçiliği artırmaya odaklanarak, başarılarımıza yatırım yapmak ve daha fazla başarı elde etmek için bunları geliştirmeye çalışacağız. Gelecekte daha sürdürülebilir büyüme ve kârlılığa ulaşmak için ekonomik satın almaları teşvik eden, tedarik zinciri verimliliğini artıran ve hedeflenenpazarlamaya odaklanan yaklaşımımızla ilerleyeceğiz.”

Şirketten yapılan açıklamaya göre anlaşmanın tamamlanması için düzenleyicilerin onayının bekleniyor.

Yazarlar