SON DAKİKA
Tarih : 2020.06.08 15:11:06

Malta Havalimanı Yeniden Açılıyor

Turizm ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı ve Malta Turizm Otoritesi, havalimanının yeniden açılması ve 1 Temmuz 2020'den itibaren Malta çıkışlı ve Malta varışlı ticari uçuşların yeniden başlamasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Seyahat için yeniden açılan ilk destinasyon grubu: Almanya, Avusturya, Sicilya, Kıbrıs, İsviçre, Sardegna, İzlanda, Slovakya, Norveç, Danimarka, Macaristan, Finlandiya, İrlanda, Litvanya, İsrail, Letonya, Estonya, Lüksemburg ve Çek Cumhuriyeti. Sağlık otoritelerinden izin alındıktan sonra daha fazla destinasyon ilan edilecektir. Turizm ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Julia Farrugia Portelli, bu kararın Malta'nın yaz sezonu için normalleşmeye geçeceğini açıklayan önceki açıklamaları teyit ettiğini söyledi. Bakan, kısıtlamaların kaldırılmasının geçtiğimiz haftalarda sağlık yetkilileriyle birlikte dikkatlice çalışılarak kararlaştırıldığını ve bu durumun ekonomi ve turizmin sürdürülebilirliğini sağlayarak Malta halkına daha fazla güven vereceğini de sözlerine ekledi.

MTA Başkanı Dr Gavin Gulia, “Son iki buçuk ay boyunca, dünya çapında seyahat ve konaklama endüstrisi benzeri görülmemiş bir zorlukla karşılaştı. Seyahat sektöründe, havayolu şirketlerinden tur-operatörlerine ve seyahat acentelerine, otelciler, restorancılar ve doğrudan veya dolaylı olarak turizmden geçimini sağlayan birçok kişi, uluslararası bir seyahat yasağının ekonomik etkilerine katlanmak zorunda kaldı. Artık durum birçok ülkede düzeliyor ve nihayet sınırlarımızı yeniden açabiliriz, önümüzdeki haftalar ve aylar için temkinli bir iyimserlikle sabırsızlanıyoruz. Gerekli tüm önlemleri alarak, bu önemli süreçte bir sonraki aşamaya güvenle geçiş yapıyoruz.”

Yazarlar