SON DAKİKA
Tarih : 2018.08.01 10:46:57

Meksika’da Uçak Düştü

Meksika'nın Durango şehrinde, 97 yolcu ve 4 kişilik mürettebatı bulunduğu bir uçak havalandıktan kısa süre sonra düştü. Durango eyalet valisi kazada can kaybı yaşanmadığını duyurdu. Aeromexico Havayollarına ait bir yolcu uçağının, Meksika'nın Durango şehrinde bulunan Guadalupe Victoria Uluslararası Havaalanı'ndan kalkışından 5 dakika sonra havaalanına yakın bir bölgede ormanlık alanda düştüğü açıklandı. Meksika Ulaştırma Departmanı başkanı Gerardo Ruiz Eparza, 97 yolcu ve 4 mürettebat olmak üzere 101 kişinin bulunduğu ve Durango'dan Mexico City'ye uçmakta olan Embraer 190 model uçağın düşüşünü doğruladı.

Durango Eyalet Valisi Jose Aispuro, Twitter hesabından yaptığı açıklamada sağlık görevlilerinin olay yerine intikal ettiğini duyurdu. Aispuro, uçaktaki 101 kişinin de hayatta olduğunu, kazayı yaralanmayla atlattıklarını ve yaralı olan 49 yolcunun hastanelere ulaştırıldığını açıkladı. Bir sağlık çalışanı ise yaralılardan 12'sinin durumunun ciddi olduğunu ifade etti.

Yerel basında çıkan haberlerde, kazadan sağ kurtulan yolcuların yardım almak için yol kenarına doğru yürüdüklerinin görüldüğü aktarıldı. Uçağın düşüş nedeniyle ilgili bir açıklama yapmazken kaza ile ilgili araştırmanın devam ettiği açıklandı. AP haber ajansı, düşen uçağın Brezilya yapımı bir uçak olduğunu ve 10 yıldır hizmette olduğunu duyurdu. Embraer 190 tipi uçağın, Aeromexico Havayollarına katılmadan önce iki havayolu şirketi tarafından kullanıldığı öğrenildi.

KAZADAN YARALI KURTULDULAR

Durango Eyalet Valisi Jose Aispuro da Twitter hesabından, sağlık görevlilerinin olay yerine intikal ettiğini açıkladı. Aispuro, uçaktaki 101 kişinin de hayatta olduğunu ve kazayı yaralanmayla atlattıklarını kaydetti. Bir sağlık çalışanı ise yaralılardan 12'sinin durumunun ciddi olduğunu ifade etti. Yerel basında çıkan haberlerde, kazadan sağ kurtulan yolcuların yardım almak içinyol kenarına doğru yürüdüklerinin görüldüğü aktarıldı.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar