SON DAKİKA
Tarih : 2024.05.10 15:43:14

Milli Muharip Uçak KAAN, İtalyan Basınında! Kralların Kralı

İtalyan gazete Quotidiano Nazionale, milli muharip uçak KAAN'ı manşete taşıyarak, Türkiye'nin askeri olarak giderek büyüdüğünün altını çizdi. Türkiye, yerli ve milli savunma sanayiinde destan yazmaya devam ediyor. Yurt içinde ise art arda gelen başarılı adımlar, hem ülke insanını gururlandırıyor hem ülke ekonomisine katkı sağlıyor hem de ülke savunmasına güç katıyor.

21 Şubat'ta ilk uçuşunu gerçekleştiren milli muharip uçak KAAN, geçtiğimiz günlerde ikinci kez gökyüzüyle buluştu. KAAN, ikinci uçuşuyla da uluslararası ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. İtalyan gazete manşete taşıdı: "Kralların kralı" KAAN'ın kısa sürede kazandığı ivme İtalyan basınının dikkatini çekerken Quotidiano Nazionale gazetesi, Kaan için "Kralların kralı" manşetini attı.

"Türkiye devasa yatırımlarla hava kuvvetlerini geliştiriyor"

Yapılan haberde Türkiye'nin askeri olarak giderek büyüdüğünün altı çizilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde yapılan devasa yatırımlarla birlikte hava kuvvetlerinin sürekli geliştiği vurgulandı. Diğer yandan İHA ve SİHA konusundaki başarıdan da söz edilen haberde, "Türkler artık kendisine rakip olabilecek beşinci nesil hayalet savaş uçağına sahip olmayı hedefliyor." denildi.

Yazarlar