SON DAKİKA
Tarih : 2023.11.14 14:24:48

Milli Paralimpik Takımına İGA’dan Muhteşem Karşılama

Paris Paralimpik oyunları öncesi son dünya barajı mücadelesi için Mısır’da yarışan Milli Paralimpik takımı, 10 altın, 5 gümüş, 12 bronz olmak üzere toplamda 27 madalya kazandı ve öğle saatlerinde başkent Kahire’den havalanan tarifeli uçakla yurda döndü. 10-12 Kasım tarihleri arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Citi Paraswimming World Series yarışlarına katılan Paralimpik sporcularımız, 2024 yılı Nisan ayında Portekiz ve Paris’te düzenlenecek olan Paralimpik Avrupa Şampiyonası öncesinde Mısır’dan 27 madalyayla İstanbul’a döndü.

Milliler, 10 altın, 5 gümüş, 12 bronz madalya alırken Paralimpik A Barajı’nı 14 kez, Paralimpik B Barajı’nı da 5 kez geçmeyi başardı. Başkent Kahire’den kalkan tarifeli uçakla öğle saatlerinde İstanbul Havalimanı’na gelen milli sporcuları, İGA Pass ekipleri çiçekler ve pankartlarla karşıladı. Havalimanı işletmecisi İGA’nın sponsorluğunu yaptığı, 150 metre ve 200 metre yarışlarında birinci olan Milli Paralimpik yüzücü Umut Ünlü, İstanbul Havalimanı’nda duygularını dile getirdi.

"İnşallah Paris’te ve Avrupa Şampiyonası’nda madalya alacağım"

10-12 Kasım arasında Mısır’ın Kahire kentinde düzenlenen Citi Paraswimming World Series yarışlarında 3 madalya kazandığını belirten Umut Ünlü, "1 altın 1 gümüş ve 1 bronz madalya aldım. Aynı zamanda Paris kotası da aldım; çalışmalarıma çok hırslı devam ediyorum. İnşallah Paris’te ve Avrupa Şampiyonasında da madalya alacağım. Destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Bizi izlemeye devam edin. Aynı zamanda İGA benim sponsorum ve ben de İGA çalışanıyım ve çalışma arkadaşlarımız bize destek oldu. Bizi karşıladılar, çok sevindik, çok mutlu olduk. İGA her zaman bana destek veriyor yarış öncesi ve sonrası onun için çok teşekkür ediyorum. Nisan'da Portekiz'de Avrupa Şampiyonası var orada iki tane madalya hedefim var. Paris’te de yine madalya hedefim var, elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Kahire’de düzenlenen yarışlarda A Barajı’nı geçerek olimpiyatlarda iddialı olduğunu gösteren ve 2024 Olimpiyat Oyunları’na önceden katılmaya hak kazanan Paralimpik yüzücü Sümeyye Boyacı ise "Kotalarımızı zaten İngiltere’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda almıştık. Bu da sezonun son yarışı olarak katıldığımız ve mevcut durumumuzu gözlemlediğimiz, Mısır'da düzenlenen dünya serisiydi. Dolayısıyla hem bizim mevcut durumumuzu gözlemleyebilmemiz adına hem de genç ve yeni sporcularımızın kendilerini denemeleri ve olimpiyat kotasına yaklaşmaları açısından verimli bir şampiyonaydı" dedi.

Yazarlar