SON DAKİKA
Tarih : 2019.07.04 13:04:49

Model Uçak Kursiyerleri Uçaklarını Uçurdu

Bursa Orhangazi Türk Hava Kurumu (THK) tarafından başlatılan Model Uçak Kursunun ilk etabını tamamlayan kursiyer öğrenciler yaptıkları model uçakları THK yönetimi ile birlikte İznik Gölü Orhangazi sahilindeki helikopter pist alanında uçurdu. Öğrenciler uçuşların ardından ise piknik yapıp stres attılar.

Türk Hava Kurumu Orhangazi Şubesi tarafından her yaz döneminde açılan Model Uçak Kursları bu yaz da devam ediyor. THK Orhangazi şubesinin bu yaz döneminde açtığı kursların ilk etabı tamamlandı. Yaklaşık 15 kursiyer öğrencinin katıldığı Model Uçak Kurslarını tamamlayan ve her biri birer model uçak yapan öğrenciler yaptıkları model uçakları İznik Gölü Sahilinde uçurdular. THK Başkanı Muharrem Kolay ve Kurs eğitmeni Hüseyin Demirsoy nezaretinde göl sahilindeki helikopter pistinde toplanan kursiyerler yaptıkları model uçakları uçurdular.

THK Başkanı Muharrem Kolay öğrencilerin el becerilerinin geliştirilmesinin yanı sıra asıl hedeflerinin havacılığı sevdirmek olduğunu belirterek, "İlk etap kurslarımız tamamlandı. Kursiyerlerimiz başarılı bir dönem geçirdi. İnşallah içlerinden gelecekte havacılığa ilgi duyup buna yönelecek öğrencilerimiz olur" dedi. Öğrenciler model uçakların uçurulmasının ardından ise göl piknik alanında piknik yapıp stres attılar.

Yazarlar