SON DAKİKA
Tarih : 2021.11.09 14:48:00

Modernize Edilen Hafif Helikopter Ka-226T İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostech’e bağlı Vertoletı Rossii (Rus Helikopterleri) şirketinin basın dairesinden yapılan açıklamada, derin modernizasyondan geçirilen hafif helikopter Ka-226T’nin ilk uçuşunu gerçekleştirdiği bildirildi.

Açıklamada, “Rostech devlet kuruluşuna bağlı Rus Helikopterleri holdingi tarafından geliştirilen, derin modernizasyondan geçen hafif helikopter Ka-226T, uçuş testlerine başladı ve ilk uçuşunu Mil ve Kamov Ulusal Helikopter Yapım Merkezi'nin uçuş test tesisinde gerçekleştirdi” denildi.

“Ka-226T, tüm tasarım belgeleri sayısal olarak düzenlenen Rusya'daki ilk helikopterdir. Bu, aracı geliştirme süresinin önemli ölçüde azaltılmasını ve kısa sürede uçuş testlerine geçilmesini sağladı” denilen açıklamada, modernize edilen Ka-226T’nin tanıtımının MAKS-2021 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nda yapıldığı, uluslararası lansmanın ise 14-18 Kasım tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Dubai Airshow-2021 salonunda gerçekleşeceği bilgisine yer verildi.

Yazarlar