SON DAKİKA
Tarih : 2017.06.05 15:27:22

Muammer Ersoy Kaptan Emekli Oldu

SunExpress kaptanlarından Muammer Ersoy, 1995 yılında SunExpress ile başladığı sivil havacılıktaki kaptanlığına emeklilik nedeniyle veda etti. Son uçuşunu olan Antalya-Gaziantep- Antalya uçuşunu tamamlayan Ersoy Kaptan havaalanında çiçeklerle karşılandı.

Daha sonra bir limuzinle SunExpress plazaya gelen Ersoy Kaptan için patsa kesilerek kendisine teşekkür plaketi verildi. Havacılık hayatına Hava Lisesinde başlayan Ersoy Kaptan, askerlik yaşamı boyunca, sırasıyla Konya, Eskişehir, Malatya ve Konya'da görev aldı.

Ersoy Kaptan, bir yıl Alman Hava Kuvvetleri’nde, 3 yıl NATO'da olmak üzere Almanya ve İtalya'da Yurt Dışı görevlerinde de bulundu. Askeriyeden 1995 yılında emekli olan Ersoy Kaptan, Nisan 1995 yılında ilk ve tek şirketi olan SunExpress'te uçamaya başladı. SunExpress’te sırasıyla öğretmen pilot, baş pilot yardımcısı, baş pilot, uçuş emniyet müdürü, uçuş işletme müdürü gibi çeşitli görevlerde bulunan Ersoy Kaptan, first officer olarak başladığı SunExpress’teki görevini büyük bir başarıyla tamamladı.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar