SON DAKİKA
Tarih : 2020.06.17 15:36:34

Nefes Darlığı Yaşayınca Ortalık Karıştı

Almanya'nın Düsseldorf kentinden Adana'ya gitmek üzere kalkış için hazırlanan uçakta nefes almada sıkıntı yaşayan yolcuda koronavirüs olduğundan şüphelenildi. Yolcuya yapılan testin negatif çıktığı, uçuş fobisi nedeniyle kapılar kapandığında strese bağlı nefes problemi yaşadığı kaydedildi.

Hava yolu şirketi SunExpress'ten yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: "Düsseldorf - Adana uçuşumuz, rahatsızlanan yolcumuza kabin ekiplerimiz tarafından gerekli müdahalenin yapılması ve yolcumuzun bagajlarının indirilmesinin ardından gecikmeli olarak gerçekleşmiştir" denildi.

Üç dakikada bir temizleniyor

Bunlara ek olarak, SunExpress uçaklarında düzenli olarak uluslararası otoriteler tarafından etkisi kanıtlanmış dezenfeksiyon işlemleri uygulandığı belirtilen açıklamada, "Tüm uçaklarda ameliyathanelerde kullanılan HEPA filtreleme sistemi mevcuttur ve bu filtreler, koronavirüs de dahil olmak üzere bilinen tüm virüslere karşı yüzde 99,9'luk bir başarı oranı ile uçak içindeki havayı her üç dakikada bir sürekli temizlemektedir." ifadeleri kullanıldı.

Yazarlar