SON DAKİKA
Tarih : 2021.09.15 15:21:20

Netanyahu’nun Yolsuzluk Davasındaki Tanık, Uçak Kazasında Hayatını Kaybetti

İsrail eski Başbakanı Binyamin Netanyahu´nun yolsuzluk davasındaki tanık Haim Geron ve eşi Esti, pazartesi günü Yunanistan´da bir uçak kazasında yaşamını yitirdi Yunanistan basını, pazartesi akşamı Ege Denizindeki Samos Adası yakınlarında bir İsrail uçağının düşmesinin ardından Geron çiftinin cesetlerinin denizden çıkarıldığını açıkladı.

Bir Yunan sahil güvenlik yetkilisi Reuters'a verdiği demeçte, uçağın enkazının havaalanının yaklaşık 1,6 kilometre güneyinde denizde bulunduğunu belirtti. CNN'in haberine göre, başlangıçta uçağın düşmesinin nedeninin bilinmediği, ancak araştırmalar sonucu motorda teknik bir arıza yaşandığı belirtildi. Yunan kurtarma ekipleri uçakta başka yolcu bulunmadığını açıkladı. Atina'daki İsrail konsolosluk yetkilileri ve İsrail Dışişleri Bakanlığı, çiftin naaşının İsrail gönderilmesine yardımcı olacak.

Garon Netanyahu’nun davasındaki önemli tanıklardan biri olmadığı için ölümünün davanın ilerleyişini engellemeyeceği açıklandı. Geron, İletişim Bakanlığı'nda mühendislikten sorumlu eski genel müdür yardımcısıydı.

Yazarlar