SON DAKİKA
Tarih : 2021.08.02 16:12:16

Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz Yurda Döndü

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında altın madalya kazanan Mili okçu Mete Gazoz yurda döndü.Milli sporcu ‘’Bu madalyayı Türkiye Okçuluk Milli Takımı kazandı, ben sadece madalyayı taşıyorum” dedi.

THY’nin tarifeli seferiyle saat 05.00 sıralarında Tokyo’dan İstanbul’a gelen Milli Okçu’yu İstanbul Havalimanı Vip salonunda Gençlik ve Spor Bakan yardımcısı Halis Yunus Ersöz, İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İlker Haktan Kaçmaz, İstanbul Gençlik ve spor il müdürü Burhanettin Hacı Caferoğlu sporcular ve ilgililer çiçekler ile karşıladı. Olimpiyat Oyunları'nın 8. gününde klasik yay bireysel kategoride mücadele eden milli sporcu Mete Gazoz, VİP salonunda yaptığı açıklamada şunları söyledi;’’ “Ben çok mutluyum. Madalya benim boynumda olabilir ama bu madalyayı tek başıma kazanmadım. Biz Türkiye Okçuluk Milli Takımı olarak 2 gün önce tarihimizin ilk madalyasını aldık ve bu madalya ‘Altın madalya’ oldu. Ben burada sadece madalyayı temsil ediyorum. Bir sonraki olimpiyatlar 3 yıl sonra olacak ve biz oraya altın madalyası olan bir takım olarak hazırlanacağız. Bu kez 2 kişi değil, 3 erkek ve 3 kadından oluşan takımla katılmak istiyoruz”

“BEN O OKU YÜZBİNLERCE KEZ ATTIM”

Olimpiyatlarda çekilen fotoğrafıyla ilgili konuşan Mete Gazoz, “Fotoğrafın anısı bambaşka.O anda orada ne hissettiysem yüzüme yansıdı. Ben keyif aldığım sürece her zaman şampiyon olacağım. Rol model bir simge olmak için yaşım çok küçük. Altın madalya almış olabilirim ama rol model olmak için bu henüz hiçbir şey. Benden küçük arkadaşlarıma sadece tavsiye verebilirim. Antrenmanlarını aksatmasınlar, pes etmesinler. Herkes şampiyon olabilir, neden olmasın” dedi.

Finalde attığı oku daha önce hep düşündüğünü söyleyen başarılı okçu, “Ben orada 1 kez ok atmış gibi görünüyorum ama 5 yıl boyunca ben o oku yüzbinlerce, milyonlarca attım. Uyurken bile kafamda kuruyordum, finale çıktığımı ve o oku attığımı düşündüm hep. 1 ay sonra Dünya Şampiyonası var ve bu kez Olimpiyat Şampiyonu olarak katılacağım. Şampiyon olmamış gibi antrenmanlarıma devam etmem gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Yazarlar