SON DAKİKA
Tarih : 2017.03.18 14:38:50

Paris’te Havalimanında İkinci Saldırı Paniği.Uçuşlar Durduruldu

Paris'ten son dakika haberi.. Paris'te Orly Havalimanı'nda silah sesleri duyuldu. Havalimanı güvenlik riski nedeniyle tahliye edildi. Orly Havalimanı'nda güvenliği sağlayan Sentinel birliklerinden bir askerin silahını almak isteyen bir kişinin vurularak etkisiz hale getirildiği bildirildi. Öte yandan Paris'te sabah saatlerinde yol kontrolü sırasında polise ateş açıldığı bildirildi. Polis kaynakları iki saldırıyı gerçekleştirenin aynı kişi olduğunu açıkladı.

 

Fransa'nın başkenti Paris'te üst üste iki silahlı saldırı gerçekleşti. Saat sabah 8.30 sırasında silah sesleri duyulan Orly havalimanında bir kişi askerin silahını almaya çalıştı.
 
Olayın ardından havalimanının boşaltıldığı ve bölgede operasyon başlatıldığı belirtildi. Olayın terörist bir saldırı olup olmadığı henüz bilinmiyor. AFP'nin haberine göre havalimanında bulunan yolcular tahliye edildi. Havalimanındaki uçuşlar ertelendi. İnecek uçaklar ise başka havalimanlarına yönlendirildi. Bazı uçuşların şehirdeki diğer havaalanı olan Charles De Gaulle'e yönlendirildiği belirtildi.
 
SALDIRGAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ 
 
Saldırgan diğer güvenlik güçlerinin ateş etmesi sonucu etkisiz hale getirildi. Havalimanına özel güvenlik birimleri sevk edildi. 
 
Fransa İçişleri Bakanlığı askerin silahını almaya çalışan şüphelinin öldürüldüğünü doğruladı. Şüphelinin vurulmadan önce havalimanındaki bir dükkana kaçtığı bildirildi. Olayda yaralanan olmadığı belirtildi. 
 
Şehrin güneyindeki havalimanı güvenlik çemberine alınmış durumda. Polis, öldürülen saldırganın intihar yeleği giyip giymediğini tespit etmeye çalışıyor. İçişleri Bakanlığı da vatandaşlara ‘Orly’ye gelmeyin’ çağrısı yaptı.
 
SABAH SAATLERİNDE POLİSE ATEŞ AÇILDI
 
Öte yandan, yine başkent Paris’te, sabah 6.55 şehrin kuzeydoğu bölgesinde yol kontrolü sırasında polise ateş açıldığı açıklandı. Bir polis memurunun yaralandığı saldırının ardından aracını bırakıp kaçan saldırganın bir başka araç çaldığı bildirildi.
 
POLİS KAYNAKLARI: SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN AYNI KİŞİ
 
Reuters'ın haberine göre polis kaynakları havalimanında etkisiz hale getirilen kişinin, sabah polise saldıran kişi olduğunu açıkladı. Bu kişinin "polis ve istihbarat güçleri tarafından daha önce tanınan bir Müslüman" olduğu belirtildi.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar