SON DAKİKA
Tarih : 2023.02.07 17:02:10

Pegasus Hava Yolları Deprem Bölgesine Yapacağı Uçuşlardan Ücret Almayacak

Deprem bölgesine gitmek için İstanbul Havalimanı’na gelen gönüllüler yoğunluğa neden oldu Giriş: 07.02.2023 - 09:59 Güncelleme: 07.02.2023 - 10:09 Türkiye, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı. Depremin hissedildiği bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, diğer taraftan depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor.

Bu kapsamda Pegasus Hava Yolları son dakika yaptığı duyuru ile deprem bölgelerine gidecek tüm yolculardan ücret alınmayacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada şunlar söylendi:

Deprem bölgelerine destek verebilmek amacıyla, AFAD ve yetkili makamların yardım ekipleri ve ihtiyaç duyulan malzemelerin bölgeye ulaştırılması ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın tahliyesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımız için deprem bölgesinden çıkış uçuşlarının tamamını şu andan itibaren ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa meydanlarından çıkışlı planlanan tüm yurt içi direkt uçuşlarımız 12 Şubat 2023 tarihi de dahil olacak şekilde ücretsiz olacaktır. Dün ve bugün Adana, Diyarbakır, Elazığ, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş illerimize toplam 18 uçak yardım seferi gerçekleştirdik. Adana, Diyarbakır, Elazığ, Şanlıurfa, Gaziantep illerine ve bu illerden çıkışlı toplam 68 seferimizi ise yolculu olarak planladık. Desteklerimize tüm hızıyla devam edeceğiz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Pegasus Hava Yolları

Yazarlar