SON DAKİKA
Tarih : 2023.10.30 13:35:16

Pegasus ve Teknosa ile Atatürk’ün Sesi Göklerde!

Pegasus Hava Yolları ve Teknosa, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında 29 Ekim’de misafirlere Atatürk’ün sesiyle sürpriz yaptı. Cumhuriyet’in 100. yılında kuyruğunda Mustafa Kemal Atatürk’ün silüeti ve imzası yer alan 100. uçağı “Cumhuriyet”i filosuna katan Pegasus Hava Yolları ve Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında yapay zekâ teknolojisiyle Atatürk’ün sesini gerçeğe en yakın haliyle üreten Teknosa, 29 Ekim’de Pegasus misafirlerine Atatürk’ün sesiyle sürpriz yaptı.

Pegasus Hava Yolları ve Teknosa iş birliğiyle 29 Ekim’in ilk saatlerinde “Cumhuriyet” isimli uçakla İstanbul’dan İzmir’e seyahat eden Pegasus misafirleri, çok özel anlara tanıklık etti. Uçuş için koltuklarında yerini alan misafirler, her zaman alışık oldukları anons dışında, kaptan pilot Leyal Semerci’nin özel anonsuyla Teknosa’nın “İkinci yüzyılda da en büyük armağan: Türkiye Cumhuriyeti” projesi kapsamında yapay zekâyla ürettiği Atatürk’ün sesini duydu.

Atatürk, gerçeğe en yakın haliyle üretilen sesinden misafirlere, “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” ve “Cumhuriyet prensiplerini sevdiriniz. Bunu kalplere yerleştirmek için hiçbir fırsatı ihmal etmeyiniz.” sözleriyle seslendi. Bu etkileyici ve güzel projeye, Pegasus misafirleri uzun bir süre alkışlayarak karşılık verdi.

Yazarlar