SON DAKİKA
Tarih : 2021.09.30 15:03:02

Qatar Airways, Rekor Kırarak Skytrax Tarafından Altıncı Kez Yılın Havayolu Seçildi

Havayolu ayrıca, Dünyanın En İyi Business Class’ı, Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Salonu, Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu, Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Hizmeti ve Orta Doğu'nun En İyi Havayolu ödüllerine de layık görüldü Ödüller, havayolunun yenilikçiliğe ve mükemmeliyete verdiği önemin ve pandeminin zorlu zamanlarında yolcularına sunduğu garantili esnekliğin ardından geldi.

Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından 'Yılın Havayolu' seçildi ve buna ek olarak Dünyanın En İyi Business Class’ı, Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Salonu, Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu, Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Hizmeti ve Orta Doğu'nun En İyi Havayolu ödülleri olmak üzere toplamda beş ödüle daha layık görüldü. Havayolu, eşi benzeri görülmemiş bir başarıya imza atarak sektörün en prestijli ödülünü altıncı kez kazandı (2011, 2012, 2015, 2017, 2019, 2021) ve sektörün zirvesinde tek başına durmaya devam etti.

Havacılık Endüstrisinin Oscar'ları olarak bilinen Skytrax ödülleri, Eylül 2019'dan Temmuz 2021'e kadar olan dönemi kapsıyor ve açıklanan sonuçlar normal zamanlarda ve pandemi sırasında yapılan seyahatin bir karışımını yansıtıyor. Uzatılan süre, Qatar Airways'in yolcularına olan bağlılığını ve sunduğu esnekliği açıkça gösterdi çünkü sadece normal zamanlarda sürekli bir mükemmellik sağlamakla kalmadı, aynı zamanda uçuşlarına istikrarlı bir şekilde devam etti ve dünyanın dört bir yanındaki mahsur kalmış yolcularına en zorlu zamanlarda bir yaşam çizgisi sundu. Qatar Airways ayrıca Ocak 2021'de 5 Skytrax COVID-19 Güvenlik Derecelendirmesinde 5 Yıldız alan ilk küresel havayolu şirketi olurken, Doha’daki merkezi Hamad Uluslararası Havalimanı geçtiğimiz Ağustos ayında Dünyanın En iyi Havalimanı seçildi. Buna ek olarak, havayolu, yolcular için dinlendirici bir vaha olan ve Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Salonu seçilen lüks Al Mourjan Lounge'u ile de takdir aldı.

Bu arada, patentli Qsuite kabini ile üst üste beşinci kez Dünyanın En İyi Business Class'ı ve Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu seçilerek birinci sınıf hizmette açık ara lider olmaya devam etti. Uçakta sunulan yiyecek sunumunun devam eden gelişimine bir övgü olarak Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Ödülü'nü almasıyla da tanındı. Son olarak olağanüstü kalitesi, geniş küresel ağı, tutarlılığı, güvenilirliği ve sunduğu esneklik nedeniyle Orta Doğu'nun En İyi Havayolu Şirketi seçildi. Qatar Airways, bu dönemde yolcularına güven verecek adımlar atarak biyogüvenliğe daha da fazla önem verdi. Sürekli ürün geliştirmeye devam etti ve Boeing 787-9 filosunda yeni bir Business Class Suite'i piyasaya sürdü. Uçuşlar arasında UV temizleme teknolojisi kullandı ve temassız uçak içi eğlence teknolojisi ile öne çıktı. Sektör lideri, esnek rezervasyon seçenekleri sunarak uluslararası havacılığın gelişmesinde önemli rol oynadı.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker şunları söyledi: “Altıncı kez “Dünyanın En İyi Havayolu” olarak tanınmak, havayolumuz için inanılmaz bir başarı ve bu ödül için sadık yolcularımıza teşekkür etmek istiyorum. Havacılık tarihinin en zorlu yıllarını geçirirken gelen bu ödül, tüm Qatar Airways ailesinin yolcularımıza hizmet etmek için gösterdiği sıkı çalışmanın bir eseridir. Yolcularımızın bize en çok ihtiyaç duyduğu anda onları asla terk etmedik, insanları evlerine götürmek için uçmaya devam ettik, yolcularımızın ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak için biyogüvenliğe odaklandık ve bu dönemde yeniliklere devam ettik.” “Hedefimiz, Dünyanın En İyi Havalimanı üzerinden, Dünyanın En İyi Havayolu ile keşfe çıkmak isteyen gezginler için tercih edilen havayolu olmak. Yolcularımıza olan sürekli bağlılığımız, Qatar Airways ile seyahat ederken sunulan rakipsiz hizmet ve garantili esneklik sonucu gelen bu ödül doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Yazarlar