SON DAKİKA
Tarih : 2023.12.23 22:02:11

Really Cool Airlines Hitit’le Uçacak

Küresel havacılık ve seyahat teknolojilerinin öncü ve ezberbozan ismi Hitit, 2023 yılını bitirirken yeni bir iş birliğinin startını verdi. Tayland’tan Really Cool Airlines ile anlaşma imzalayan Hitit, havacılık teknolojileri ihracatına yeni bir rota ekledi. 2024’te operasyona başlamayı hedefleyen Asya’nın genç ve dinamik havayolu şirketi, bütün operasyonlarını Hitit’in Crane yazılımları ile yürütecek. Hitit 2023 yılını bitirirken başarılı bir iş ortaklığı anlaşması ile hizmet verdiği partner ve ülke sayısını artırmaya devam ediyor.

Asya’da farklı havayolları ile iş ortaklıkları bulunan Hitit, ilk defa Tayland menşeili bir havayolu ile anlaşma imzaladı. Bangkok merkezli bir havayolu şirketi olan Really Cool Airlines, tüm yazılım altyapısını kurmak ve işletmek için Hitit ile anlaştı. Hitit’in farklı iş modellerine uyum sağlayabilen ve her havayolunun özel ihtiyaçlarına göre esneklik gösteren yazılım çözümleriyle faaliyetlerine başlayacak olan Really Cool Airlines, Hitit teknolojisinden kapsamlı bir şekilde faydalanacak. Tayland’lı havayolu şirketi, Hitit’in yolcu hizmet sistemleri çözümlerinin yanısıra muhasebe ve operasyonel planlama yazılımlarını da kullanacak. Hitit’in küresel havacılık teknolojileri sektöründe benzersiz bir özelliği olan tek noktadan hizmet anlayışı ile operasyonlarını tamamen Hitit’in teknolojilerine emanet eden Really Cool Airlines, Hitit’ten uçtan uca bir hizmet alacak. Önümüzdeki dönemde hava kargo taşımacılığı alanına da yönelmeyi planlayan havayolu şirketi, bu alanda da Hitit’in çözümlerini kullanacak.

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, Really Cool Airlines ile yaptıkları anlaşmanın hizmet verdikleri ülke sayısını artırmaları açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti: “Really Cool Airlines, Tayland’daki ilk partnerimiz olarak kurumsal tarihimizde önemli bir yere sahip. Asya’daki ticaret rotamızı çeşitlendirerek, yeni bir ülkeye ihracat yapmanın gururunu yaşıyoruz. Yeni bir havayolu olmasına rağmen havacılık sektöründe köklü bir deneyime sahip olan kadrosuyla, rekabetçi Asya pazarında çok başarılı olacaklarına inanıyoruz. Bu yolu Hitit ile birlikte yürümek istemeleri bizim için de çok anlamlı. Havacılığa farklı bir soluk getirmek isteyen Really Cool Airlines’ın ‘Geleceği Uçuruyoruz’ sloganından da anlayacağımız üzere yenilikçi ve dijital bir havayolu olma iddiaları var. Bu yöndeki arayışları bizi biraraya getirdi ve çözümlerimizin kapasitesini, esnekliğini ve çevikliğini gördükten sonra bizi tercih ettiler. Really Cool Airlines ile partnerliğimiz, her havayoluna uygun dijital dönüşüm sunabilen kapasitemizin ne kadar kuvvetli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.”

Really Cool Airlines’ın kurucusu ve CEO’su Patee Sarasin ise Hitit ile ortaklıkları hakkında şunları söyledi: “Hitit ile iş birliğimiz, yolcularımıza kişiselleştirilmiş seyahat deneyimi sunma konusundaki kararlılığımızda önemli bir dönüm noktasıdır. Hitit’in yenilikçi çözümlerinin teknolojik üstünlüğü, birinci sınıf hizmet sunma taahhüdümüzü mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Birlikte, seyahatin geleceğini yeniden şekillendirecek ve yolcularımız için sadece sorunsuz değil, aynı zamanda son derece keyifli bir seyahat deneyimi yaşatacağız.”

Yazarlar