SON DAKİKA
Tarih : 2023.08.04 15:46:11

Rize-Artvin Havalimanı Temmuz Ayında 123 Bin Yolcu Taşıdı

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize- Artvin Havalimanı'nda temmuzda 123 bin yolcu taşındığını belirterek, "Bu da Rize-Artvin Havalimanı'nın gelecekte nasıl bir yolcu taşıma potansiyeline ulaşacağını bize gösteriyor." dedi.

Avcı, incelemelerde bulunduğu Rize-Artvin Havalimanı'nda gazetecilere, Rize-Artvin Havalimanı'nda sefer sayılarının her geçen gün arttığını söyledi.Sefer sayılarının arttığının ispatının da temmuzda kırılan yolcu rekoru olduğunu vurgulayan Avcı, "Temmuz ayında 123 bin yolcu taşımışız. Bu da Rize-Artvin Havalimanı'nın gelecekte nasıl bir yolcu taşıma potansiyeline ulaşacağını bize gösteriyor." diye konuştu.

Avcı, yurt dışı seferlerinin de başladığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:"İnşallah bunları da arttıracağız. Başka ülkelere de seferlerin olması için başvuruları yaptık. Yurt dışı seferlerini de arttıracağız. Yurt içinde başka illere koyabileceğimiz seferlerle ilgili hem şirketlerle hem de ilgili Bakanımızla gerekli görüşmeleri yaptık. İzmir ve Antalya için belki bir çalışma yapılabilir. Bununla ilgili çalışmayı da Bakanımız takip ediyor. Bakanımızı ayrıca Rize'ye davet ettik, inşallah bu konuların takibini yerinde incelemiş olacağız."

Rize-Artvin Havalimanı ile Trabzon Havalimanı'nın karşılaştırılmasının haksızlık olacağına işaret eden, şöyle devam etti: "Trabzon Havalimanı ile bir mukayese var. Gerçekten kendi havalimanımıza haksızlık yaptığımız kanaatindeyim. Bir tarafta 50-60 yıllık bir havalimanı var. Yani bütün kurumları ile teşekkül etmiş, acenteler, turizm şirketleri, oteller turizm altyapısı ve bağlantılar oluşmuş. Bir tarafta, 1 yıllık bir havalimanı var. Bu iki havalimanını, çok eşitlermiş gibi mukayese etmek gerçekten doğru değil. Bu şehre ve bu havalimanına büyük bir haksızlık. Yavaş yavaş koşullar zaten oluşuyor. Turizm şirketleri oluşuyor, acenteler gelişiyor. Ortadoğu, Avrupa bağlantıları yapılıyor. Yolcu olduğu sürece Rize-Artvin Havalimanı'nı uçaksız bırakamayız zaten. Yeter ki elimizde yeterli bağlantılar ve yeterli yolcu olsun."

Yazarlar