SON DAKİKA
Tarih : 2022.03.06 01:30:27

Rus Helikopteri ve Uçağının Vurulma Anı

Ukrayna'da çatışmalar devam ederken, Ukrayna Savunma Bakanlığı güneydeki Mikolayev kentinde bir Rus helikopterinin vurulma anının görüntülerini yayınladı. Yine aynı şehir düşürülen Rus uçağının pilotu ele geçirildi. Başkent Kiev'in kuzeydoğusundaki Çernigiv'de de Rusya'ya ait bir savaş uçağının vurulduğu anlar kameralara yansıdı.

UKRAYNA ORDUSU RUS HELİKOPTERİNİ DÜŞÜRDÜ

Rus helikopterini roket ile böyle vurdular. Ukrayna'nın güneyinde Rus güçlerince ele geçirilen Herson şehrinin batısında bulunan Mikolayev'de Rus ordusuna ait helikopter, Ukrayna ordusunun yerden attığı roket ile vuruldu. O anlar kamera kayıttaydı. Roketin Rus helikopterine isabet etmesiyle helikopter alev topuna dönüyor.

MİKOLAYEV'DE RUS UÇAĞI VURULDU

Yine Mikolayev'de bir Rus savaş uçağı düşürüldü. Uçağın boş arazide yanan enkazı görüntülendi. Düşmeden önce uçaktan atlayan Rus pilotu da Ukraynalılar tarafından yakalandı. Başkent Kiev yakınlarındaki Çernigiv'de de bir Rus uçağı düşürüldü. Uçağın vurulduktan sonra düştüğü anlar, amatör kameralar tarafından kaydedildi. O görüntülerde uçağın düşüşünü izleyen Ukraynalıların alkış ve kutlama sesleri duyuldu.

https://www.youtube.com/watch?v=QHq7SJ40dPI

Yazarlar