SON DAKİKA
Tarih : 2021.07.08 17:07:27

Rusya’da Yolcu Uçağı Falezlere Çakıldı! Uçakta Kentin Lideri Vardı

Rusya'da içinde yaklaşık 30 yolcusu bulunan AN-26 tipi yolcu uçağı iniş esnasında falezlere çakıldı. Uçaktaki herkesin hayatını kaybettiği açıklanırken, Palana kenti lideri Olga Mohireva'nın da yolcular arasında olduğu aktarıldı. usya'da içinde 22'si yolcu 6'sı mürettebat toplam 28 kişinin bulunduğu AN-26 tipi bir uçakla irtibat koptu. Ülkenin doğusunda yer alan Kamçatka'da kaybolan uçakla son olarak iniş yapmaya hazırlanırken bağlantı kurulduğu belirtildi. AN-26'nın, Kamçatka bölgesinde Petropavlovsk-Kamchatsky kentinden Palana kentine uçtuğu aktarıldı.

KENTİN LİDERİ DE UÇAKTAYDI

Uçakta 6'sı mürettebat 1'i çocuk 21 yolcu bulunuyordu. Rus haber ajansı Sputnik, uçakta Palana kenti lideri Olga Mohireva'nın da olduğu bilgisini paylaştı.

KURTULAN OLMADI

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, enkazın Palana şehri kıyılarında bulunduğunu açıklarken, tüm yolcuların hayatını kaybettiğini duyurdu.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Düşen uçakla ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı: "Rusya Federasyonu'nun Kamçatka Bölgesinde yer alan Petropavlovsk-Kamchatsky şehrinden Palana'ya seyretmekte olan bir yolcu uçağının bugün (6 Temmuz) düştüğü ve uçakta bulunan 22 yolcu ve 6 mürettebatın hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Dost Rusya Federasyonu halkının kederini paylaşıyor, bu elim kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Rusya Federasyonu Hükümetine başsağlığı diliyoruz."

Yazarlar