SON DAKİKA
Tarih : 2021.06.21 12:12:04

Rusya’dan Türkiye’ye Uçuşlar 22 Haziran’da Başlıyor

Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova yaptığı açıklamada Kovid ile mücadele operasyon merkezi, Türkiye'deki vaka sayılarındaki düşüşü ve alınan önlemlerin yeterliliğini tespit ederek, uçuş yasağının kaldırıldığını söyledi.

Golikova, Türkiye'de turizm sektöründeki personele hızla aşı yapıldığını, otel çalışanları arasında aşılanma oranının şu anda yüzde 60 ila 90 arasında değiştiğini belirterek “Karar, Türkiye'yi ziyaret eden Rus teftiş heyetinin verdiği olumlu rapora dayanılarak verildi” dedi. Golikova ayrıca turistlerden, yurt dışına gitmeden önce aşı olmalarını rica etti. Bakan Ersoy : Ülkemize güvenin ifadesi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Rusya'nın açıklamasına ilişkin Twitter hesabından değerlendirmede bulundu.

Bakan Ersoy, "Rusya’nın 22 Haziran itibarıyla ülkemize uçuşları tekrar başlatması güvenli turizm adına ülkemize olan güvenin bir göstergesidir. Önümüzdeki süreçte diğer ülkelerle de yürüttüğümüz diplomasi trafiğinin meyvelerini Rusya ile olduğu gibi alacağımızı umuyorum" dedi.

Yazarlar